5 pomysłów, jak oświetlić przedpokój

światło

Chociaż w tym pomieszczeniu nie spędzamy zbyt dużo czasu, to jednak warto zadbać o jego odpowiednio oświetlenie. Przedpokój, ponieważ to właśnie o nim mowa, jest miejscem, z którego wychodzimy z domu i wchodzimy do niego, a także witamy i żegnamy się z gośćmi. Jakie artykuły oświetleniowe sprawdzą się tam najlepiej?

W mieszkaniach przedpokoje zwykle są dość małe, z kolei w domach są na ogół większe. Jako że przeważnie w przedpokoju nie ma okna, trzeba dobrać do niego lampy, które będą mogły zapewnić oświetlenie przez cały dzień. Zachęcamy do zapoznania się z 5 pomysłami na to, jak oświetlić przedpokój!

1. Lampa wisząca

Jeśli przedpokój ma wyżej położony strop, w takim przypadku możemy wybrać do niego lampę wiszącą. Jej wielkość powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia, czyli do małego przedpokoju wybierzmy mniejszą lampę. Warto sprawdzić lampy Philips – w kolekcji tego producenta możemy znaleźć wiele świetnych ofert do przedpokoju i innych pomieszczeń w domu.

2. Oczka świetlne

Oczka to także doskonały wybór do przedpokoju – tego mniejszego i większego. Do ich zamontowania będziemy potrzebowali sufitu podwieszanego, ale efekt będzie naprawdę atrakcyjny. Niektóre oczka są też ruchome, więc możemy skierować światło w określoną stronę.

3. Plafon

Jeśli przedpokój ma niski sufit i nie możemy zamontować w nim lampy wiszące, warto pomyśleć o plafonie. Tego rodzaju lampa nie zajmuje wiele miejsca, a przy tym może efektownie wyglądać. Plafon może być minimalistyczny albo zdobiony – dobierzmy go do aranżacji wnętrza.

4. Taśmy świetlne LED

Świetną propozycją do przedpokoju może być też wykończenie to taśmami ledowymi – tutaj także montujemy je w podwieszanym suficie, ale możemy też zakupić specjalne oprawy, które nie wymagają takiej konstrukcji sufitu.

5. Kinkiety

Lampy ścienne, czyli kinkiety również będą doskonale prezentowały się w przedpokoju. Do zamontowania takich lamp będziemy potrzebowali odpowiednio prowadzonych przewodów elektrycznych, ale możemy wybrać inną opcję montaż – z użyciem ścianki z karton-gipsu czy dekoracyjnych desek.

Dodaj komentarz