5 powodów, aby rozpocząć pracę jako opiekunka osób starszych

senior

Zastanawiasz się, czy warto podjąć pracę w charakterze opiekunki osób starszych? Posiadasz wykształcenie bądź doświadczenie związane z opieką nad seniorem, znasz język niemiecki, ale nadal nie wiesz, czy wyjazd to odpowiednia decyzja? Zapoznaj się z poniższymi powodami, które zachęcą cię do podjęcia pracy jako opiekunka seniora!

1. Zdobycie doświadczenia
    Na stanowisku opiekunki z pewnością sprawdzą się osoby z doświadczeniem w opiece nad seniorami, np. rodzicami czy dziadkami. Rozpoczęcie pracy w charakterze opiekuna pomoże udokumentować posiadane umiejętności,  jest także dobrym pomysłem na zdobycie doświadczenia przez osobę z wykształceniem pielęgniarskim.
  2. Atrakcyjne wynagrodzenie
    Opieka nad seniorami wymaga wiele empatii i cierpliwości. Ze względu na odpowiedzialny charakter pracy wiąże się ona z uzyskiwaniem atrakcyjnego wynagrodzenia. Koszty pobytu za granicą są niewielkie, ponieważ najczęściej opiekun ma zapewnione zakwaterowanie, zwracany jest także koszt dojazdu w obie strony. W przypadku, kiedy opiekunka sprawdzi się w swojej pracy, ma możliwość uzyskania dodatku czy premii. Z pewnością jest to motywujący aspekt, ponieważ można dzięki codziennej pomocy seniorowi zapewnić sobie stabilność finansową.
  3. Legalna, pewna praca
    Głównym powodem, jaki odstręcza wiele osób od wyjazdu za granicę jest obawa o to, że nie otrzymają od pracodawcy umowy. Wiele słyszy się o pracy Polaków „na czarno” w krajach Europy Zachodniej. Osoby chcące podjąć zatrudnienie w charakterze opiekunki powinny skorzystać z usług firmy, która specjalizuje się w rekrutacji pracowników i co więcej, chętnie pomaga opiekunom znajdującym się już za granicą.
  4. Zwiększenie zdolności językowych
    Wyjazd w roli opiekunki wiąże się z dotrzymywaniem towarzystwa osobie starszej. Zarówno spędzanie czasu z seniorem, jak i załatwianie różnych spraw od zakupów po kwestie medyczne zwiększa zdolności językowe. Łatwiej jest porozumiewać się po niemiecku, kiedy robi się to codziennie. Nikogo nie trzeba przekonywać, że komunikatywne posługiwanie się językiem obcym jest nieocenionym atutem na rynku pracy – zarówno krajowym jak i zagranicznym.
  5. Możliwość poznania obcej kultury
    Wyjeżdżająca za granicę osoba z pewnością nie raz zetknie się z różnicami kulturowymi. Niemcy są narodem raczej zdystansowanym. Ścisłe przestrzeganie przepisów – zarówno dotyczących ciszy nocnej, jazdy samochodem, czy segregacji odpadów – może się początkowo wydawać przesadne. Jednak z czasem okazuje się, że taki porządek bardzo ułatwia życie społeczne, a wiele zwyczajów warto przenieść na nasz ojczysty grunt.

Z pewnością można wymienić o wiele więcej zalet wyjazdu za granicę w celu opieki nad osobami starszymi. Warto się z nimi zapoznać na stronie agencji pracy www.friggawork.pl