7 cennych porad odnośnie wykończenia lokali

budowa

Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś miał projektanta wnętrz jako bliskiego przyjaciela? Nie tylko by służył dobrą radą, jak wykończyć lokal, ale żeby rzetelnie wyraził opinię, aby ustrzec Cię przed popełnieniem potencjalnych błędów.

Dla tych, którzy muszą radzić sobie samemu przy wykończeniu lokali, kilka porad:

1. Zbieraj zdjęcia, które posłużą Ci jako inspirację. W projektowaniu i wykończeniu lokali może być wiele nieporozumień, jeśli używamy tylko słów do opisania tego, czego chcemy. Dlatego zawsze warto posiadać wizualne prezentacje, czy to w postaci zdjęć, czy rzeczywistych przykładów. [Możesz powiedzieć:] „Chcę żółty”. Jakiego żółtego? Istnieje kilka odcieni żółtego. [Możesz też powiedzieć:] „Chcę Modern”. Współczesnego modern, czy tego sprzed epoki? Interpretacje są różne. Lepiej po prostu mieć zdjęcie. To proste – Internet to skarbnica inspiracji.

2. Zatrudnij projektanta lub architekta, aby sporządził plany projektu. Daje to wizualny obraz tego, jak będzie wyglądać przestrzeń. Ważne jest również posiadanie planów pięter i skalowanych rysunków, aby sprawdzić, czy elementy zmieszczą się w przestrzeni. Ich posiadanie pomoże również podwykonawcy. Te wizualne plany z pomiarami i szczegółami pomagają wyeliminować nieporozumienia i komplikacje na dłuższą metę.

3. Unikaj spontanicznych zakupów. Masz projekt, ale nie masz jeszcze budżetu i chcesz kupić coś dla domu? Jeśli naprawdę planujesz wdrożyć projekt, postępuj zgodnie z projektem nawet przy zakupie drobnych przedmiotów. Pieniądze wydane na spontaniczne zakupy to stracone pieniądze – dlaczego nie wydać tych pieniędzy na przedmioty znajdujące się w projekcie? W ten sposób jesteś o krok bliżej do uzupełnienia pozycji na liście. Czy to jedno krzesło, czy kilka poszewek na poduszki, będziesz zadowolony z tego, że te przedmioty pasują do siebie – zamiast się ich pozbyć w przyszłości, lub, co gorsza, zmieniając projekt i utrzymując je tylko dlatego, że są po prostu ładne.

4. Znaj wartość pieniędzy. Duże wyprzedaże są naprawdę kuszące w porównaniu do przedmiotów wykonanych na zamówienie. Jednak czy jakość idzie w parze z ceną? Przemyśl to. Elementy na zamówienie są często lepsze głównie ze względu na jakość i obsługę od początku do końca.

5. Zatrudnij profesjonalnego wykonawcę. Jeśli nie jesteś dobrze zorientowany w budownictwie, warto, abyś zatrudnił wykonawcę, niż sam wykonał wykończenie lokalu. Częstym zjawiskiem jest chęć zaoszczędzenia i kupowania materiałów na własną i zatrudnianie samych stolarzy. Biorąc pod uwagę fakt, że wykonawca czerpie zyski z oferowania całego zakresu, wynajęcie faktycznego wykonawcy może zaoszczędzić Tobie wiele bólów głowy i kosztownych błędów na dłuższą metę.

6. Wykończenie lokali etapami. Cy nie byłoby idealnie, gdybyśmy wszyscy mieli pieniądze, aby wykończyć cały lokal (mieszkanie czy dom) za jednym razem? Niestety nie zawsze tak jest. Niektórzy z nas mają inne rachunki do zapłacenia: kredyt hipoteczny, czynsz, kredyt samochodowy, studia itp. Dlatego warto wykańczać lokal etapami, aby móc się cieszyć postępami prac.

7. W porządku jest pójść wbrew normie. Dom czy mieszkanie zazwyczaj posiada salon, jadalnię, kuchnię, sypialnie i łazienki. Zazwyczaj jest to słowo kluczowe. Pamiętaj, że w Twoim domu powinny obowiązywać Twoje zasady (o ile nie są one sprzeczne z przepisami budowlanymi). Twój lokal wykończ jak chcesz.

Artykuł napisany po konsultacjach ze specjalistami z agencją aranżacji wnętrz świadcząca usługi Concierge Perfect Space.

Dodaj komentarz