Auto detailing – czym i jest i czy warto inwestować w samochód?

Auto detailing

Wielu z nas doskonale wie o tym, że część taką jak gałkę zmiany biegów można poddać auto detailingowi wtedy gdy jest ona drewnianą lub aluminiową i na dokładkę ma ten swój charakterystyczny kształt. Natomiast jeśli jest to kawałek tworzywa to najzwyczajniej w świecie coś takiego się wymienia. Tego typu podejście do sprawy nawet zalecają specjaliści od auto detailingu, bo oni doskonale znają ceny części do auto popularnych, czyli do tych popularnych modeli aut kompaktowych i dość często doradzają wymianę takowych. Prawda ta jest uniwersalną, bo nie ma sensu taka poprawa stanu wizualnego części, która w sklepie z zamiennikami kosztuje mniej od typowej paczki papierosów. Inaczej jest wtedy gdy odnowienie to skromny zabieg, a dana część w sklepie firmowym kosztuje tyle co te kilka par markowych butów.

Auto detailing w praktyce

Specjaliści od auto detailing czasami zajmują się też polerowaniem lakieru, wyciąganiem wgniotek i ta naprawą elementów ozdobnych wykonanych z metalu lub z tworzywa. Świadczenie tego typu usług wymusza na nich rynek, bo typowy klient nie chce jechać do jednego specjalisty na to wyciąganie wgniotek, a potem do tego drugiego na polerowania. Lepiej jeśli tego typu naprawy wykona jeden warsztat i to za tę bardziej okazyjną stawkę. Nikogo nie dziwi też i to, że tego typu poprawa stanu wizualnego danego auta jest wykonywana po to, by w najbliższym czasie zrobić mu fotki i wystawić. Pozbycie się tych większych i mniejszych mankamentów wizualnych ma kluczowe znaczenie, bo potencjalny nabywca każdy drobny defekt wykorzysta do zbicia ceny. Tak to rzecz jasna jest w tym konkretnym świecie i dlatego specjaliści od auto detailingu umieją nie tylko naprawić pewną część tej deski rozdzielczej z tworzywa, ale wykonają też polerkę nadwozia. Takie wypolerowanie bardzo często bywa istotniejszym od naprawy tych drobiazgów we wnętrzu, bo lakier rzuca się w oczy od razu, a coś takiego jak drobne przetarcie na gałce zmiany biegów już nie.

Naprawa szyby przedniej

Bywa też i tak, że specjaliści od auto detailingu naprawiają szyby przednie a autach zabytkowych. Mowa tu dokładnie o autach do których można nabyć zamienniki tego typu szyb, ale mogą one nie trzymać tych fabrycznych wymiarów. wtedy naprawianie tego typu szyb ma sens, ale równie dobrze do tego typu usługi można dodać też cos takiego jak naprawa tapicerki materiałowej. Taka naprawę da się też dokonać za pomocą drobnych kawałków tkanin, czyli za każdym razem nie trzeba prosić tapicera o pomoc. w tym rzecz jasna tkwi plus, bo auta wiekowe to wiele tych nietypowych napraw detali, które wykonuje się powoli.

Dodaj komentarz