Bezpieczne pożyczki gotówkowe online

komputer

Wokół pożyczek gotówkowych online narosło bardzo wiele różnych mitów. Niepotrzebnie, bowiem to naprawdę bezpieczny sposób pożyczania pieniędzy. I wygodny. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na sfinansowanie nowego projektu, pożyczki gotówkowe online mogą okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie ma czego się obawiać – podpowiadamy, co zrobić, by to rozwiązanie było naprawdę bezpieczne.

Pożyczki gotówkowe online i sprawdzanie BIK-u

Wbrew powszechnym opiniom pożyczki gotówkowe online nie są udzielane każdemu. To, że wniosek kredytowy jest rozpatrywany tak szybko, nie oznacza, że kredytobiorca nie jest sprawdzany. W większości przypadków zasięga się informacji o historii kredytowej w BIK-u.

Biuro Informacji Kredytowej to miejsce, w którym znajdują się informacje o wszystkich twoich kredytach i innych zobowiązaniach. A także o tym, czy były one spłacane na czas. Nie musisz się martwić – spłacone kredyty i pożyczki są informacją dla pożyczkodawcy, że jesteś solidnym klientem, który wywiązuje się ze swoich zobowiązań, a to duży plus, który poprawia zdolność kredytową.

Sprawdzanie historii w BIK-u to także sposób na zwiększenie twojego bezpieczeństwa. Pożyczkę otrzymują tylko osoby, które na pewno będą w stanie spłacić zobowiązanie, więc może cię to uchronić przed wpadnięciem w spiralę długów. To, że nie otrzymasz pożyczki, nie oznacza jednak, że tak będzie już zawsze. Wystarczy trochę odczekać i spłacić zaciągnięte długi, by móc spróbować jeszcze raz. Możesz także dostać propozycję pożyczenia niższej kwoty lub takiego rozłożenia rat, byś był w stanie sobie z nimi poradzić.

Sprawdź wysokość rat

Pożyczki gotówkowe online często nie wiążą się z żadnymi wielkimi kosztami poza standardowymi odsetkami, jeśli tylko spłacasz je regularnie. Jeśli chcesz mieć pewność, że dasz sobie radę ze zobowiązaniem, sprawdź wysokość rat. Nie jest to trudne – na stronach firm pożyczkowych znajdują się suwaki, którymi możesz sprawdzić wysokość pojedynczej raty dla wybranej kwoty i ilości miesięcy, na które chcesz pożyczyć.

Dopasuj ratę do swoich możliwości spłaty i rezerw w budżecie domowym. Jeśli wydłużysz czas spłaty, rata będzie o wiele niższa i łatwiej będzie ci sobie z nimi poradzić. Weź pod uwagę następne miesiące i czekające cię wydatki i znajdź złoty środek. Dowiedz się także, czy możesz nadpłacać pożyczkę. Jeśli tak, to najlepszą opcją będzie ustalenie bardzo niskiej raty miesięcznej. Będziesz mieć pewność, że nawet w chudsze miesiące sobie z nią poradzisz, a jeśli będziesz mieć więcej pieniędzy, możesz nadpłacać, by szybciej zapomnieć o zobowiązaniu.

Porównaj oferty

Chcesz mieć pewność, że pożyczka będzie bezpieczna i nie zrujnuje cię finansowo? Porównaj oferty. Pożyczki gotówkowe online muszą być dokładnie opisane – czas trwania, wysokość rat, oprocentowanie nominalne i oprocentowanie RRSO (roczna rzeczywista stopa oprocentowania). Dzięki temu będzie łatwiej ci je porównać.

Są także specjalne programy i strony, które pomagają ci porównać pożyczki i znaleźć najlepszą ofertę. Dzięki nim najłatwiej będzie znaleźć opcję, która idealnie pasuje do ciebie i twoich oczekiwań.

Dodaj komentarz