Takie typowe biuro rachunkowe w czasach obecnych rozlicza najczęściej te małe i średnie firmy, czyli przedsiębiorców, którzy nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na zatrudnienie księgowej lub księgowego. Takiemu fachowcowi trzeba rzecz jasna płacić i to tę stałą miesięczną pensję i na dokładkę odprowadzać za niego składki zdrowotne i emerytalne, a usługa biura rachunkowego w przypadku firmy jednoosobowej to rzecz jasna równowartość takich typowych markowych butów, czyli to koszt na poziomie akceptowalnym. Kluczowe znaczenie ma też i to, że naszą rachunkowością zajmuje się specjalista z odpowiednimi uprawnieniami, a to jest ważne, bo chcemy być rozliczeni i szybko i poprawnie. dlatego właśnie wybieramy biuro rachunkowe w którego przypadku błędów jest wyjątkowo mało i co równie istotne tam rozliczeń najważniejszych klientów nie powierza się stażystom.
Inne wzmianki o biurach rachunkowe
Najczęściej biura rachunkowe to firmy zatrudniające przynajmniej kilku pracowników. Każdy z tych pracowników zajmuje się czymś innym. Jeden lub dwóch zajmuje się wprowadzaniem faktur do dokumentacji elektronicznej. Natomiast ten trzeci zajmuje się wyliczaniem podatków i to wszystkich rozliczanych przedsiębiorców. Istnieje też kolejna osoba nadzorująca pracę tych konkretnych osób, czyli on lub ona sprawdza czy pracownicy niżsi rangą lub stażyści nie popełnili błędów. Jednym słowem istnieje podział obowiązków, a pracy jest sporo, bo pewna część przedsiębiorców generuje znaczną ilość faktur i dlatego właśnie opłaty za te rozliczenia są zróżnicowanymi i raczej zawsze tak będzie. Równie wiele znaczy też i to, że tych wyjątkowo ważnych i opiniotwórczych klientów rozlicza same szef danego biura rachunkowego, bo chce dopilnować tego by tacy klienci byli zadowoleni z poziomu usługi.
Biura rachunkowe i dokumenty
Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że biura rachunkowe muszą archiwizować wszystkie faktury tych stałych klientów i to w formie papierowej i dlatego też takie biuro rachunkowe to też fizycznie istniejące archiwum, w którym znajdują się teczki z fakturami, a każda taka teczka to jeden miesiąc działalności konkretnego przedsiębiorcy. Jeśli biuro rachunkowe ma stu klientów to co miesiąc tworzy sto teczek, a każdą z nich musi przechowywać przez trzy lata. Ostatnio pojawiła się opcja taka jak eFaktura, czyli wersja elektroniczna. Można nazwać to wybawieniem, bo dzięki elektronice całe spore archiwum zmieści się na dysku przenośnym typu SSD o rozmiarach papierośnicy i w tym właśnie tkwi plus tych rozwiązań. Kopie tych dokumentów mogą być też przechowywane na innych dyskach i w innych miejscach.
Źródło: www.kancelaria-kubiak.pl