Bluza na motocykl – jak wybrać najlepszą?

motor

Odpowiednio dobrana odzież zapewnia komfort podczas jazdy motocyklem oraz ma za zadanie zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Jednym z elementów stroju motocyklisty jest bluza, którą można nabyć zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej.

Bluza na motocykl – na co zwracać uwagę?

Przy wyborze bluzy na motocykl należy kierować się indywidualnymi przesłankami. Bluza powinna być przede wszystkim dopasowana do konkretnej sylwetki, w związku z czym warto przymierzyć różne modele, aby wybrać ten najlepszy. Odzież nie może krępować ruchów i ma być wygodna. Bluzy na motocykl szyte są zwykle z bawełny i poliestru mają też przeważnie wewnętrzną warstwę z kevlaru, niemniej jak zalecają eksperci z salonu Honda Plaza, zawsze trzeba zwracać uwagę na jakość materiału oraz sposób wykonania. Zdecydowanie opłaca się stawiać na sprawdzonych producentów, których specjalnością jest odzież motocyklowa. Warszawa to jedno z polskich miast, które ma pod tym względem świetnie rozbudowaną ofertę.

Bluza na motocykl – z kapturem czy bez?

W sprzedaży nie brakuje bluz na motocykl o klasycznym fasonie bez kaptura oraz modeli z kapturami. Dużym plusem bluzy z kapturem jest to, że lepiej się sprawdza podczas jazdy chłodniejsze dni. Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w bluzę z kapturem i bez kaptura oraz dopasowanie stroju do charakteru jazdy i warunków atmosferycznych.

Bluza czy kurtka – co się bardziej opłaca?

Każdy motocyklista bezwzględnie powinien posiadać stosowną kurtkę, gdyż to właśnie ona w dużej mierze decyduje o bezpieczeństwie i funkcjonalności stroju na motocykl. Kurtki motocyklowe występują w rozmaitych wariantach, dlatego przed zakupem trzeba zastanowić się nad ich przeznaczeniem. Inne kurtki potrzebne są na dłuższe wyprawy, a inne do codziennej jazdy, np. gdy ktoś jeździ motocyklem do pracy czy na uczelnię. Rzecz jasna pora roku też ma w tym kontekście niemałe znaczenie. Bluzę natomiast należy traktować jako uzupełnienie stroju i element motocyklowej garderoby, który zakłada się pod kurtkę.

Dodaj komentarz