Co zabrać ze sobą w podróż

bagaże

Wyjeżdżając z domu, nawet na krótko, musisz pamiętać, żeby zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Jak spakować bagaż, by niczego w nim nie zabrakło? Poniżej kilka dobrych rad.

Jak przygotować się do podróży

Najlepszą opcją, by odpowiednio spakować się przed podróżą i niczego nie zapomnieć jest przygotowanie sobie listy niezbędnych rzeczy. Zacznij już na kilka dni przed wyjazdem i systematycznie dopisuj do listy to, o czym na starcie zapomniałaś. Postaraj się wyobrazić sobie dzień spędzony poza domem od rana do wieczora i kolejno notuj, czego potrzebujesz. Zaczniesz na pewno od szczoteczki do zębów i pasty, następnie wpiszesz pidżamę i ręcznik(choć jeśli noce będziesz spędzać w hotelu, ten ostatni nie będzie konieczny). Według tej metody krok po kroku dojdziesz do tego, co warto mieć przy sobie.

podroz

Co wziąć na pewno

Pamiętaj, by w pierwszej kolejności zabrać ze sobą rzeczy, które trudno będzie od ręki dokupić. Nieważne, czy jedziesz do miasta obok, w góry czy zagranicę. Jeśli bierzesz lekarstwa – szczególnie te na receptę – zabierz je ze sobą i trzymaj w bagażu podręcznym. Jeśli podróżujesz w ciąży dla większej pewności zabierz ze sobą książeczkę rejestrującą jej przebieg.

Jak spakować bagaż podręczny

Oprócz lekarstw, Twój bagaż podręczny pomieści rzeczy pierwszej potrzeby jak telefon, portfel z dokumentami, chusteczki higieniczne czy krem do rąk. Wszystko to, czego używasz regularnie spakuj do torby, do której bez problemy będziesz mogła sięgnąć w każdej chwili. Dobrym pomysłem będzie spakowanie książki czy notatnika, szczególnie jeśli podróż jest długa i monotonna. Warto mieć też ze sobą butelkę wody i coś na przekąskę.

Na co zwrócić uwagę podczas pakowania bagażu głównego

W zależności od tego dokąd i na jak długo jedziesz spakowanie bagażu głównego będzie różne. Jeśli wyjeżdżasz na dwa tygodnie do zimnego kraju, konieczne będą dobre buty i ciepłe ubrania. Jeśli jedziesz nad morze – strój kąpielowy, krem z filtrem i odpowiednie nakrycie głowy. A jeśli wybierasz się na weekend do przyjaciółki, z którą zamierzasz tylko przegadywać dnie i noce, może wcale nie potrzebujesz walizki na kółkach? Zanim wybierzesz się w podróż warto zainteresować się miejscem docelowym. Sprawdzić warunki atmosferyczne, zwyczaje(być może jedziesz do egzotycznego miejsca odmiennego kulturowo od tych, które znasz?). Sprawdź też koniecznie – szczególnie jeśli podróżujesz samolotem – jakie są restrykcje dotyczące bagażu. Bagaż główny to miejsce na Twoje ubrania, zapasowe i wygodne buty, ulubione kosmetyki, ewentualny prezent dla osoby, którą odwiedzasz(niech to będzie np. coś z wyśmienitej kolekcji Paco Rabanne). Słowem wszystko to, co potrzebne Ci będzie już na miejscu.

podróż

Jak spędzać czas w podróży

Każda podróż naraża nas na ryzyko dyskomfortu. Jak więc zapewnić sobie satysfakcjonującą wyprawę i zminimalizować szanse na złe samopoczucie? Zabierz ze sobą rzeczy, w których czujesz się dobrze. Niech to będą wygodne buty, ulubiona pidżama czy książka, która zawsze podnosi Cię na duchu. Zastanów się też nad celem swojej podróży, jeśli chcesz odpocząć od pracy, staraj się nie kontaktować ze swoimi współpracownikami. Jeśli chcesz poznać nowy kraj, zgłębiaj przewodnik, zamawiaj nowe potrawy i nawiązuj kontakt z tubylcami.

Dodaj komentarz