Czas na powrót do szkoły – gadżety i akcesoria dla uczniów

szkoła

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, więc czas na powrót do szkoły – uczniowie i nauczyciele muszą pogodzić się z końcem błogiego lenistwa i przygotować na kolejne edukacyjne wyzwania. Korytarze szkół podstawowych i liceów znowu zapełnią się głodnymi wiedzy dzieciakami, które codziennie rano będą dźwigać w plecakach kilogramy książek… no właśnie, a może da się coś zrobić, żeby im nieco ulżyć?

No jasne, a pomogą w tym doświadczeni redaktorzy serwisu technologicznego IThardware.pl, dla których testowanie sprzętu i różnych akcesoriów to chleb powszedni. Wystarczy zajrzeć do przygotowanego przez nich poradnika, w którym znalazło się mnóstwo ciekawych propozycji oraz sklepów, w których można bezpiecznie zrobić zakupy, nie narażając się na dodatkowy stres w tym i tak nerwowym okresie.

Wracając jednak do tematu ciężkich książek, to wyjścia są dwa. Pierwsze to porządnej jakości plecak, który choć trochę odciąży plecy, a przy tym będzie wyglądał tak, że każdy uczeń będzie chciał po niego sięgnąć – jak choćby Xiaomi Mi City Backpack w najmodniejszym od kilku sezonów szarym kolorze. A wyjście numer dwa? Mówiąc w wielkim skrócie, przejście na e-podręczniki, z których można korzystać w coraz większej ilości polskich szkół. Do ich obsługi potrzebny będzie jednak czytnik, ale na szczęście te są ostatnio coraz popularniejsze i na rynku jest wiele interesujących modeli. Naszą uwagę przykuł inkBOOK Explore od polskiej firmy Arta Tech, który może śmiało konkurować z zagranicznymi rywalami.

Część nauki można też wykonać na komputerze, a jak wiadomo te stacjonarne są dużo wydajniejsze, co jest szczególnie ważne przy bardziej zaawansowanych programach (studenci kierunków technicznych na pewno wiedzą o co chodzi). Żeby jednak ten nie zajmował zbyt dużo miejsca, można wybrać mini-PC, choćby Zotac ZBOX MEK1, który ma jeszcze jedną zaletę – po godzinach może służyć do grania w ulubione tytuły, bo jak wiadomo nie samą szkołą żyje człowiek. Wystarczy dokupić do niego drukarkę lub urządzenie wielofunkcyjne (np. HP DeskJet Ink Advantage 3785 za 215 zł), monitor (może być porządny i niedrogi iiyama G2530HSU-B1 za ok. 639 zł) i peryferia. Żeby jednak bez sensu nie tracić czasu na szukanie i wybieranie tych ostatnich, można zdecydować się na komplet – tu z pomocą przychodzi świetna promocja polskiego California Access, w ramach której za ok. 550 zł możemy mieć zestaw składający się z myszki Magray, klawiatury T-Rex II oraz słuchawek nausznych Cobra II. Trzeba tu nadmienić, że to zestaw świetny nie tylko do nauki, ale i do grania – mysz oferuje klasyczny, lubiany przez graczy kształt, podświetlenie RGB oraz topowy sensor optyczny PWM 3360, klawiatura to aluminiowa konstrukcja z mechanicznymi przełącznikami, słuchawki są świetnie wykonane, wygodne i mają wbudowaną kartę dźwiękową obsługującą wirtualne 7.1. Czego chcieć więcej? No może fajnej podkładki pod myszkę, jak Genesis Carbon 500 Maxi Flash, żeby ta dawała z siebie 100%.

Oczywiście jeśli tylko macie ochotę, to zawsze możecie wzbogacić swoje stanowisko również o lampkę LED o nowoczesnym kształcie i możliwościach, jak Xiaomi Mi LED Desk Lamp za ok. 149 zł czy porządny router, który w końcu przyspieszy domowy internet (może TP-Link TL-MR6400?)

Dodaj komentarz