To pytanie, które coraz częściej zadają sobie Polacy. Rozumiemy Wasze wątpliwości. Na spokojnie i po kolei przyjrzymy się najczęściej powtarzającym się we Wrocławiu zarzutom wobec podologów. Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytanie: kim jest podolog? To specjalista, który zajmuje się naszymi stopami. Dba o nich estetyczny wygląd, a także diagnozuje choroby i infekcje, a następnie je leczy. Przejdźmy do najczęściej zadawanego pytania.
Dlaczego podolog nie jest lekarzem?
W pełni rozumiemy twoje wątpliwości. Kiedy chodzi na nasze zdrowie, to oczywiste, że ufamy tylko wykwalifikowanym doktorom. W przypadku podologii sytuacja wygląda nieco inaczej. Zawód ten wykrystalizował się z… zawodu pedicurzysty. Przez wiele lat pedicurzyści oglądali poważne problemy ze stopami swoich klientów. Próbowali im pomóc za pomocą dostępnych narzędzi. Kilkanaście lat temu rozpoczęli protesty, ale podologia stała się oficjalnym zawodem. Aby stać się specjalistami, potrzebowali dostępu do rzetelnej wiedzy i narzędzi.
W Polsce podolog to oficjalny zawód od 2015 roku.
Dopiero stopniowo zaczęły powstawać podręczniki naukowe i pierwsze gabinety podologiczne. We Wrocławiu, jak i na całym świecie, pierwsi podolodzy po prostu zmieniali branżę. Kończyli specjalne kursy i profesjonalizowali się. Wiele podstawowych problemów ze stopami potrafili już rozwiązać. Po poznaniu historii podologii wiesz już, dlaczego nie są to lekarze. Czasami doświadczenie i wiedza są ważniejsze od skrótu przed nazwiskiem.
Pełny profesjonalizm to podstawa w pracy podologa Wrocław
Poziom wiedzy podologa nadal wzbudza w Tobie wątpliwości? Pamiętaj, że kilka lat istnienia zawodu to niewiele. Mimo to już dziś w całej Polsce, a także we Wrocławiu, uczelnie wyższe oferują specjalistyczne studia podologiczne. W całym kraju podolodzy wciąż zdobywają nową wiedzę na licznych warsztatach, kursach i konferencjach. Podolog jest dobrym wyborem także dlatego, że mają także dostęp do naukowych publikacji książkowych. Nie musisz się martwić, że trafisz do osoby bez kompetencji.
Konsultacje międzydyscyplinarne: podolog-chirurg-kosmetolog
Zdarzają się przypadki, kiedy podolog, chirurg i dermatolog współpracują ze sobą. Idealnie dopełniają swoją wiedzę i możliwości leczenia, dlatego klienci mogą usłyszeć w gabinecie jednego z nich, aby udał się na konsultację do drugiego. Jeżeli sami specjaliści wzajemnie ufają swoim umiejętnościom, to znak, że nie powinniśmy się obawiać.
Niepotrzebne obawy wobec wizyty u wrocławskiego podologa wynikają z niewiedzy.
To, co nie do końca znane, często budzi w nas niepokój. Jeżeli masz jakiś problem ze stopami i nie wiesz, czego się spodziewać po pierwszej wizycie, po prostu zapytaj o to wybranego podologa. Nie bój się jego reakcji. Specjaliści tej dziedziny wiedzą, że społeczna świadomość o ich pracy jest niewielka. Dlatego z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie twoje pytania.