Czy ubezpieczenie podróżne obowiązuje we wszystkich krajach oprócz Polski?

podróż

Polacy wyjeżdżając za granicę decydują się praktycznie zawsze na to, by wykupić ubezpieczenie podróżne, ponieważ wiedzą, że jedynie w ten sposób są w stanie zabezpieczyć siebie, kiedy dojdzie do nagłej choroby bądź nieszczęśliwego wypadku. Warto mieć wobec tego rozeznanie co do konkretnych ubezpieczeń, gdyż dzięki temu wybierze się to, najbardziej odpowiednie dla siebie.

O czym trzeba wiedzieć?

Taki typ ubezpieczeń jak ubezpieczenie podróżne jest typem szczególnym, ponieważ dzięki niemu można zabezpieczać swoje zdrowie na urlopie. Wszyscy wiedzą, że jest to czas przyjemny, czas odpoczynku. Aczkolwiek, nie można wykluczyć ryzyka, że podczas tego odpoczynku mogłoby się przydarzyć coś nam lub naszym bliskim. Należy wobec tego dokładnie dobrać pakiet ubezpieczeniowy, najlepiej spośród tych spersonalizowanych. To sprawi, że można będzie być pewnym, że niezależnie od tego, gdzie pojedziemy będziemy wyjątkowo zabezpieczeni. Polacy muszą być świadomi tego, że inne jest ryzyko ubezpieczania w przypadku wyjazdów do Hiszpanii, a jeszcze inne, kiedy jedzie się w tropiki. Trzeba wobec tego sprawdzić, które pakiety są najkorzystniejsze. Przykładowo, podróżując po Europie można korzystać z EKUZ, a więc bezpłatnej karty wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jednak jednocześnie należy sobie zdawać sprawę z tego, że karta ma zakres podstawowy i obowiązuje jedynie tam, gdzie placówki mają podpisane umowy z NFZ. Kiedy zaś korzysta się z kompleksowego ubezpieczenia turystycznego w firmie Aviva, to nie trzeba martwić się o nic. Można będzie podjąć leczenie w każdej placówce.

Warunki umowy

Warto zwrócić uwagę na ogólne warunki umowy ubezpieczenia, ponieważ to tam będą zapisane wszystkie wyłączenia, czyli sytuacje, w których dana umowa nie obowiązuje. Poza tym, warto wybierać umowy elastyczne, a także takie, gdzie zaznaczone są dodatkowe opcje ubezpieczeniowe dla rodziny, na wypadek kiedy coś stałoby się podczas wyjazdu nam lub innym członkom rodziny. Planując wakacje, należy robić to rozsądnie, a z pewnością będą one udane.

Dodaj komentarz