Czy warto stosować serum przeciwzmarszczkowe w młodym wieku?

Czy warto stosować serum przeciwzmarszczkowe w młodym wieku?

Pojawienie się każdej nowej zmarszczki potrafi wywołać popłoch i panikę. Czy zatem zaczęcie stosowania kosmetyków przeciwzmarszczkowych w młodym wieku dłużej zapewni gładką i jędrną skórą? Brzmi to dość logicznie, skoro faktem jest, że proces obumierania komórek skóry zaczyna się praktycznie z momentem narodzin. W związku z tym wydaje się, że wczesna prewencja nie powinna zaszkodzić, a odwrotnie – lepiej przygotować ją na pojawienie się zmarszczek. Czy zatem kosmetyk, na przykład oferowane L’Oreal Revitalift serum, będzie dobrym pomysłem dla młodej twarzy?

Co przyspiesza starzenie skóry?

Obumieranie komórek skóry to proces naturalny, jednak jest sporo czynników, które go przyspieszają. Należą do nich między innymi promieniowanie słoneczne (zwłaszcza UVA), solarium, nadmierny i przewlekły stres, używki takie jak alkohol i papierosy. Negatywny wpływ na kondycję skóry ma także niewłaściwa dieta, uboga w witaminy i składniki mineralne. Na jej stan oddziałują także takie czynniki jak zanieczyszczenie środowiska, zbyt agresywnie działające kosmetyki, nieprawidłowa higiena i pielęgnacja, wszelkie stany zapalne, a także uwarunkowania genetyczne.

O ile ciężko oszukać geny czy zapobiec degradacji środowiska naturalnego, to jednak na sporą grupę czynników ma wpływ ludzkie postępowanie. Warto więc w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na nie, zamiast szukać kosmetyków przeciwzmarszczkowych.

L’Oreal Revitalift serum – dla kogo?

W ofercie tej znanej paryskiej marki kosmetyków znajduje się serum Revitalift. W swoim składzie zawiera różne składniki aktywne. Adenozyna ma za zadanie zapobiegać starzeniu, fibrelastyl z kolei ma na celu zwiększyć i wzmocnić sieć włókien elastyny, co czyni skórę bardziej elastyczną i jędrną.

Po kilku godzinach L’Oreal Revitalift serum powinno uczynić skórę bardziej napiętą i ujędrnioną. Po czterech tygodniach widoczne jest zniwelowanie różnego typu zmarszczek.

Co zatem ze skórą młodą? Czy kosmetyki przeciwzmarszczkowe to dobry pomysł dla osoby przed 25 rokiem życia?

Eksperci są z reguły sceptyczni wobec takiego rozwiązania. Według większości, kosmetyki takie jak oferowane przez L’Oreal Revitalift serum nie są dla młodych osób. Skład tego typu preparatów nie spełnia potrzeb, jakie ma młoda skóra. O wiele lepszym rozwiązaniem jest po prostu wielopłaszczyznowe działanie, skierowane na zachowanie jej w jak najlepszej kondycji. Warto opalać się z rozwagą oraz stosować kremy z filtrem, a także unikać solarium. Odpowiednia dieta i nawodnienie będą doskonałym wsparciem dla skóry. Warto także pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i higienie – pomóc w tym mogą mało agresywne kosmetyki. Oczywiście nieocenione będzie odstawienie papierosów, alkoholu i innych używek.

Takie postępowanie pomoże znacznie dłużej cieszyć się skórą w dobrej kondycji. Warto więc przemyśleć swoje codzienne postępowanie, które może jej szkodzić, zamiast w zbyt młodym wieku sięgać po kosmetyki przeciwzmarszczkowe.

Dodaj komentarz