Czym jest leasing konsumencki? Sprawdzamy!

auto

Zakup nowego samochodu od ręki? Robi się! Jest to możliwe, jeśli skorzystasz z leasingu. A możesz to zrobić, nawet jeśli nie posiadasz własnej firmy. Okazuje się, że wziąć samochód w leasing mogą nie tylko osoby posiadające własną działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ jest ono znacznie bardziej korzystne, niż branie kredytu gotówkowego, zatem dlaczego nie mieliby tego zrobić również osoby prywatne?

Dlaczego leasing, a nie kredyt?

Koszty leasingu są znacznie niższe, niż kredytu. Jak to możliwe? Firma leasingowa jest właścicielem samochodu, a dzięki temu może zarabiać poprzez odpisy amortyzacyjne za konkretne auto, z którego Ty korzystasz. W związku z tym leasing na samochód jest rozwiązaniem przynoszącym korzyści obu stronom. W dowodzie rejestracyjnym Twojego samochodu firma leasingowa będzie widniała jako właściciel, aż do momentu, w którym spłacisz ostatnią ratę i zdecydujesz się na wykup pojazdu. Jest to opłacalne rozwiązanie dla osób, które w konkretnej chwili nie dysponują wystarczającą ilością gotówki.

Czy leasing konsumencki samochodu jest opłacalny?

Wybór leasingu konsumenckiego na pewno będzie szybszym rozwiązaniem, niż załatwianie formalności związanych z kredytem samochodowym. Istotne jest również to, że osoby decydujące się na to rozwiązanie mogą liczyć na wyższą zdolność kredytową. To oznacza, że osoba fizyczna biorąca samochód w leasing może zdecydować się na lepszy model, który byłby poza jej zasięgiem, gdyby zrezygnowała z tej możliwości. Ta opcja jest dostępna również w firmie CLS, gdzie dostępny jest kalkulator, który pozwala na proste i szybkie obliczenie miesięcznej raty leasingu lub kredytu.

Jakie są wady i zalety leasingu konsumenckiego?

Jak każda opcja, tak i leasing konsumencki ma zarówno swoje zalety, jak i wady. W tym przypadku do tych pierwszy na pewno należy skrócenie wszelkich formalności do niezbędnego minimum. Wybór tej opcji wiąże się również z korzystnymi warunkami, elastycznością w wyborze konkretnego samochodu. Nie bez znaczenia dla wielu osób będzie również to, że zobowiązania związane z leasingiem konsumenckim nie są zgłaszane w historii kredytowej. Wśród minusów na pewno znajdzie się fakt, że samochód do momentu spłat wszystkich rat będzie własnością firmy leasingowej. W tym przypadku ważne są też dodatkowe ubezpieczenia, które należy wykupić w związku z leasingiem. Zalety zdecydowanie przeważają nad wadami, jednak decyzja zawsze należy do konkretnego klienta.

Dodaj komentarz