Czym są hipoalergiczne kosmetyki?

kosmetyki

Skłonna do alergii i wrażliwa skóra wymaga delikatnej i starannej pielęgnacji, jaką zapewniają kosmetyki hipoalergiczne. Produkty do twarzy, ciała i włosów, pozbawione są składników, które najczęściej wywołują reakcje alergiczne bądź podrażnienia skóry, np: sztuczne barwniki, alkohol czy substancje zapachowe.

Kosmetyki hipoalergiczne – jak działają?

Kosmetyki hipoalergiczne to preparaty pielęgnacyjne, których zadaniem jest zminimalizować ryzyko podrażnień bądź skórnych reakcji alergicznych, takich jak: swędzenie, zaczerwienienie, wypryski, opuchlizna, pokrzywka czy nadmierna suchość skóry. Produkty, jakie oferuje, np. marka Biały Jeleń, przeznaczone są zarówno do pielęgnacji twarzy, ciała, jak i włosów. Środki pielęgnacyjne są skuteczne, choć delikatne w działaniu. Hipoalergiczne kosmetyki, takie jak szampony, żele, emulsje czy mydła Biały Jeleń, pozbawione są składników, które najczęściej wywołują reakcje alergiczne skóry, jak: alkohole, sztuczne barwniki, substancje zapachowe, konserwanty, żywica poliestrowa, kwas salicylowy, parafina, wazelina czy olej parafinowy. Preparaty pielęgnacyjne bazują na naturalnych składnikach pochodzących z natury, jak: sok z brzozy, rumianek, rokitnik, dziewanna, aloes, len, kozie mleko czy bławatek.

Hipoalergiczne kosmetyki – dla kogo są przeznaczone?

Preparaty pielęgnacyjne o właściwościach hipoalergicznych przeznaczone są do pielęgnacji głównie cery wrażliwej, delikatnej oraz skłonnej do alergii. Kosmetyki łagodzą podrażnienia skóry, a także odbudowują ochronną warstwę skóry, jednak nie mogą być traktowane jako leki. W poważnych problemach skórnych stosowanie  preparatów hipoalergicznych nie wystarczy, dlatego należy udać się na konsultację do dermatologa.

Kosmetyki hipoalergiczne do pielęgnacji ciała i włosów

Kosmetyki dla wrażliwej i alergicznej skóry, jakie oferuje, np. marka Biały Jeleń, to: mydła naturalne, żele pod prysznic, emulsje do higieny intymnej, balsamy po goleniu czy delikatne płyny do kąpieli. Wśród preparatów o hipoalergicznych właściwościach znajdują się również produkty do pielęgnacji włosów (np. szampony do włosów, odżywki), zwłaszcza dla osób z wrażliwą i skłonną do podrażnień skórą głowy.  Hipoalergiczne kosmetyki, podobnie jak tanie perfumy czy preparaty do opalania można kupić, np. za pośrednictwem drogerii internetowej.

Dodaj komentarz