Escape room w Gdańsku – zabawa dla całej rodziny!

escape room

Jak sama nazwa wskazuje, escape room to pokój, z którego należy się wydostać. Nafaszerowane zagadkami pomieszczenie staje się tymczasowym więzieniem dla grupy osób. Z reguły na rozwiązanie tajemnicy uczestnicy mają 60 minut, w tym czasie muszą stanąć oko w oko z nietypowymi zadaniami. Pokoje zagadek w Gdańsku cechują się różnorodnością tematyki, znajdziemy w tym mieście łamigłówki w klimacie Miasta 44 czy ucieczki z więzienia. Częstym widokiem są pokoje o nastroju horroru, w których nierzadkim motywem jest krew i morderstwa. Tematyka kryminalna charakteryzuje się zagadkami rodem z filmów o przestępcach, sprawne oko i umiejętność dedukcji Sherlocka Holmes’a jest nieodłączną częścią zabawy. Na szczęście gracze mogą rozwiązywać zagadki w kilkuosobowej grupie, co znacznie ułatwia ucieczkę. Niektórzy znacznie lepiej czują się w zagadkach matematycznych, inni zaś okazują się mistrzami psychologii.

Co można znaleść w escape roomie?

Dreszcz emocji i presja czasu sprawia że uczestnicy zabawy świetnie wczuwają się w klimat escape room’u. Każdy z nich staje się detektywem i przeszukuje pokój w celu znalezienia choć jednej wskazówki. Ta nietypowa zabawa to idealna rozrywka na różne okoliczności. W zależności od poziomu trudności i kategorii, można odwiedzać te pomieszczenia z rodziną jak i znajomymi. To świetny sposób na spędzenie czasu i zżycie się z bliskimi. Bo jak wiadomo nie od dziś, w chwilach kryzysu z ludzi wychodzi ich prawdziwe ja.

Escape Room w Gdańsku? Pewnie!

W Gdańsku znajdziemy ok. 30 różnych escape room’ów, każdy z nich stawia uczestnikom nie lada wyzwanie. Ceny zabawy różnią się w zależności od czasu gry oraz poziomu trudności. Na pierwszy raz zaleca się wynajęcie pokoju dla średnio zaawansowanych, ponieważ zdarzają się sytuacje, w których uczestnicy nie zdołają uciec, wtedy łaskawa obsługa nakierowuje na wskazówki. Dla osób kochających trudne zagadki powstały pokoje o eksperckim poziomie trudności. Niemniej satysfakcja po wyjściu jest ta sama.

Escape room’y to wspaniały sposób na spędzenie wolnego weekendu czy celebrowanie urodzin. Każdy może zaserwować sobie nieco kryminalnych wrażeń i wynająć pokój online. Większość firm dba o to żeby zmieniać wystrój i łamigłówki, aby zabawa nigdy się nie znudziła. W sieci istnieją strony na których zapisywane są najlepsze wyniki czyli najszybsze ucieczki. Ten pomysł sprawia, że bardziej zaawansowani amatorzy kryminału mogą rywalizować z innymi grupami. Różnorodność i systematyczne zmienianie zasad tworzy z escape room’ów mistrzowskie hobby dla mieszkańców Gdańska. Jednak warto mierzyć siły na zamiary.

Źródło: zorkout.com

Dodaj komentarz