Gdzie można bez ryzyka kupić auto używane?

samochody

Zakupienie używanego auta może być sporym problemem, gdy nie znamy się na motoryzacji. Chociaż na rynku znajduje się wiele różnych modeli, to jednak znalezienie tych odpowiednich wcale nie jest takie łatwe, jak może się wydawać. Gdzie możemy bez ryzyka kupić auto z drugiej ręki?

Samochody używane są dostępne dzisiaj niemalże wszędzie – znajdziemy je w internecie, w komisach oraz na giełdach. Nie każdy wie, że możemy też iść do salonu dealerskiego i tam zapoznać się z ofertą używanych pojazdów.

Jeśli chcesz mieć pewność, że transakcja będzie udana, a auto posłuży ci bez potrzeby remontu na kolejne lata, pamiętaj jednak o tym, żeby uważać, co i gdzie kupujesz. Eksperci wskazują, że nawet około połowa aut znajdujących się teraz w sprzedaży może mieć zatajone usterki. To nie tylko licznik przekręcony do tyłu, aby zakamuflować przebieg, ale również wiele innych, znacznie poważniejszych modyfikacji, które wpływają też na bezpieczeństwo podróżujących.

Musimy uważać wtedy, gdy poszukujemy aut przez internet, w komisach i na giełdach. Tam znajdziemy wiele modeli w kuszących cenach, ale pamiętajmy o tym, że za niską ceną zwykle kryje się największe niebezpieczeństwo. Musimy dobrze znać się na motoryzacji, aby określić, czy konkretna oferta rzeczywiście jest godna uwagi. Gdy nie mamy w tej dziedzinie doświadczenia, możemy skorzystać z usług firm rzeczoznawczych – za badanie auta zapłacimy od 200 do 400 złotych, ale otrzymamy dokładny raport jego stanu technicznego przygotowany przez eksperta.

Jeśli jednak nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów i obawiać się, że trafisz na nieodpowiednie samochody używane sprzedaż prowadzą również salony dealerskie. U dealera auto można kupić bezpiecznie, a nawet z gwarancją!

Salony dealerskie oferują przede wszystkim pojazdy nowsze, dokładnie sprawdzone – klient na wtedy do wglądu dokładne wyniki badań. Są to pojazdy pochodzące głównie z rozliczeń z klientami oraz poleasingowe. Można bez problemu wybrać się na jazdę testową, a na miejscu wykupić polisy i skorzystać z form finansowania takich jak kredyty i leasing. Oferty dostępne są już teraz on-line.

Dodaj komentarz