Infekcje intymne? Pozbądź się ich naturalnie!

lekarz

Infekcje intymne to problem wielu kobiet. Są one związane z trybem życia, nieodpowiednią higieną lub obniżoną odpornością. Praktycznie każdy z nas może mieć codziennie kontakt z patogennymi drobnoustrojami, które mogą negatywnie wpływać na stan zdrowia intymnego. Co można zrobić, aby uniknąć zakażenia, jak je rozpoznać i w jaki sposób można stosować naturalne środki w walce z infekcjami intymnymi?

Profilaktyka – co jest najważniejsze?

Jako jedną z najważniejszych zasad profilaktyki zakażeń intymnych wskazuje się przede wszystkim odpowiednia higiena. To właśnie od niej zależy bardzo dużo, a przede wszystkim utrzymanie w dobrym stanie flory bakteryjnej pochwy. Dlatego domycia należy używać specjalistycznych płynów, które mają naturalne dla pochwy pH oraz zawierają łagodzące i bakteriobójcze wyciągi. Istotne jest też dobranie przewiewnej i wygodnej bielizny, która pozwoli skórze oddychać.

Co może świadczyć o tym, że doszło do zakażenia intymnego?

Objawy infekcji intymnych są dość charakterystyczne. Trzeba jedynie pamiętać, że w zależności od podłoża mogą się nieco różnić. Do najczęstszych objawów infekcji intymnych zalicza się przede wszystkim:

  • pieczenie;

  • swędzenie;

  • upławy (w zależności od tego, co wywołało infekcję intymna mogą mieć różny kolor, konsystencję i zapach);

  • ból okolic intymnych i podbrzusza;

  • plamienie przy stosunku;

  • ból w czasie stosunku.

Czy można zwalczać infekcje intymne naturalnymi sposobami?

Naturalne sposoby mogą pomóc zazwyczaj w początkowej fazie infekcji intymnych. Jeżeli szybko je zastosujemy możemy zahamować rozwój infekcji. Później zazwyczaj naturalne metody stanowią jedynie wsparcie dla leczenia farmakologicznego zaleconego przez lekarza.

Jedną z podstawowych, naturalnych form wspomagania organizmu w czasie leczenia infekcji intymnych jest stosowanie probotyków, które zawierają szczepy bakterii kwasu mlekowego. Więcej o nich możesz przeczytać na stronie www.invag.pl.

Oprócz tego można stosować preparaty apteczne zawierające propolis, kwas hialuronowy oraz wyciągi z rumianku czy nagietka, które łagodzą objawy infekcji intymnych i pozwalają na odbudowanie naturalnej flory bakteryjnej pochwy.

Dodaj komentarz