Internetowa książka telefoniczna

komputer

Książka telefoniczna online to w dzisiejszych czasach podstawowe narzędzie do wyszukania numeru telefonu do interesującej nas osoby. Wpisz imię i nazwisko oraz miejscowość i sprawdź czy znajdziesz numer telefonu do szukanej osoby w naszej bazie danych. Skorzystaj z internetowej książki telefonicznej już teraz.Teraz, w XXI wieku tradycyjne wersje książek telefonicznych odeszły już do lamusa. Forma papierowa to przeżytek, nadszedł czas dominacji Internetu. Chcesz zadzwonić do dawno niewidzianej ciotki z życzeniami imieninowymi, ale nie pamiętasz gdzie zapisałaś jej numer? Możesz skorzystać z internetowej książki telefonicznej. Mimo wszystka nadal istnieją zwolennicy starych rozwiązań, jednak te nowsze i bardziej współczesne mają już dużo większe rzesze entuzjastów.

Mocne i słaby strony tradycyjnej książki telefonicznej.

Jakie są zalety książki telefonicznej w wersji papierowej? Można stwierdzić, że dane w niej zamieszczone są lepiej chronione, bowiem każdy abonent musiał wcześniej wyrazić zgodę na to, aby jego numer znalazł się w tym spisie. Wydaje się także, że do takiej tradycyjnej formy łatwiejszy dostęp miały osoby starsze, które być może nie mają Internetu, bądź po prostu nie potrafią z niego korzystać. Istnieje również przekonanie, że to co zostało utrwalone „na papierze” ma większą wartość i jest bardziej wiarygodne, niż to co przekazanie w formie ustnej lub znajduje się w wirtualnej przestrzeni. Jednak w przypadku tej książki telefonicznej nie brakuje także kilku wad, które mogą skutecznie odstraszyć od jej używania. Po pierwsze, żeby w ogóle mieć u siebie w domu taką książkę trzeba było najpierw ją kupić i wydać określoną pulę pieniędzy. Dlatego też nie każdy mógł pozwolić sobie na taki dodatkowy wydatek. Wtedy trzeba było zadać sobie trud i udać się w miejsce, gdzie taka książka była ogólnie dostępna na przykład w publicznej bibliotece lub na poczcie, inną opcją było pożyczenie jej od sąsiadki. Jednak nawet jak mieliśmy ją w domu to problemem często okazywało się znalezienie miejsca, w którym można byłoby schować tą dość pokaźnych rozmiarów księgę, jednocześnie mając na uwadze to, żeby w razie potrzeby była on pod ręką. Także samo jej używanie nie należało do najłatwiejszych, ponieważ była ona nieporęczna i chwilę zajęło zanim znalazło się potrzebny numer. Sprawdzała się ona jedynie wtedy, kiedy chcieliśmy odszukać numer osoby, która mieszkała w najbliższej okolicy. Trudniej było, jeśli ktoś mieszkał chociażby w innym województwie. Tak dużego obszaru książki zwykle nie obejmowały. Mało tego, szybko traciła ona na aktualności i żeby mieć dostęp także do innych numerów trzeba było zakupić jej nowszą wersję.

Wady i zalety książki telefonicznej w wersji elektronicznej.

Wydawać się może, że największą zaletą internetowej książki telefonicznej jest możliwość dostępu do niej przez cały dzień i noc i to przez siedem dni w tygodniu. Potrzebujemy do tego tylko jakiegoś mobilnego urządzenia, który może połączyć się z Internetem. A przecież obecnie każdy z nas wychodząc z domu ma przy sobie telefon komórkowy. Mało tego za dostęp do takiej książki nie musimy płacić, bowiem zwykle nawet bez logowania możemy znaleźć pożądany numer. Zatem nie generuje to dodatkowych kosztów. Taką książkę telefoniczną zawsze mamy przy sobie i możemy skorzystać z niej, kiedy pojawi się taka konieczność. Dodatkowy plus to także fakt, że w takiej bazie danych możemy znaleźć numery abonentów z całej Polski. Taka książka telefoniczna ma zatem dużo większy zasięg niż jej papierowa odpowiedniczka. Na plus działa także to, że jest ona na bieżąco aktualizowana i dodawane są do niej nowe numery. Wadą takiego rozwiązania może być to, że mimo wszystko nie znajdziemy tam wszystkich numerów. Bowiem często po prostu nie ma ich w bazie a dzięki ksiazkatelefoniczna.com.pl znajdziesz każdy numer bez problemu

Dominacja Internetu.

Telefony komórkowe, tablety, laptopy, powszechny dostęp do Internetu w dowolnie wybranym przez nas miejscu. To wszystko idealnie ilustruje obecne czasy, w których przyszło nam żyć. Ludzie dążą także do ułatwienia sobie swojego życia. Internet bardzo im w tym pomaga. Również dlatego bezpowrotnie przeminął okres, w którym swoją świetność miały papierowe książki telefoniczne. Dzisiaj praktycznie nikt nie pamięta, że one kiedykolwiek istniały. Tylko od czasu do czasu możemy odnaleźć je na dnie szafy, podczas generalnych porządków.

Dodaj komentarz