Jak dbać o lakier samochodu?

Auto detailing

Karoserię samochodu niezależnie od pory roku należy odpowiednio przygotować na działanie czynników zewnętrznych. O dobrą kondycję karoserii można zadbać samemu lub zlecić te działania profesjonalnemu warsztatowi. Powłoka lakiernicza to bardzo ważny element auta. Lakier chroni karoserię przed odbarwieniami, zadrapaniami i korozją, dlatego ważne, aby długo zachować jego dobry stan.

Co niszczy lakier?

Niszczenie lakieru w dużej mierze powodują czynniki wynikające ze środowiska. Lakier w czasie niskich temperatur kurczy się, a w przypadku wysokich rozszerza. Wywołuje to stały proces odkształcania, co znacznie osłabia strukturę lakieru. Mikropęknięcia może powodować deszcz, śnieg lub grad. Niebezpieczny bywa również wiatr, który przenosi różnego rodzaju zanieczyszczenia. Najgroźniejszym czynnikiem są jednak promienie słoneczne, które emitują promieniowanie UV. Wpływa ono w znaczący sposób na osłabienia lakieru, jego kruchość i łuszczenie. Lakier z czasem traci również połysk. Sól drogowa używana zimą również negatywnie wpływa na lakier. Słaba jakość dróg i obecny na nich żwir lub kamyki mogą uszkodzić lakier. Uważać należy również na ptasie odchody i pyłki kwiatów, które mogą wywołać nieodwracalne uszkodzenie lakieru.

Mycie samochodu

Regularne mycie samochodu pozwoli zadbać nie tylko o jego wygląd, ale także stan lakieru. Myjnia automatyczna może zarysować powłokę, dlatego lepiej wybierać myjnie bezdotykowe. Musimy wówczas brać czynny udział w myciu auta, ale możemy być pewni bezpieczeństwa lakieru. Strumień wody pod wysokim ciśnieniem dotrze do różnych zakamarków. Szczotki myjni automatycznej mogą nie umyć samochodu tak dokładnie. Raz na jakiś czas należy umyć również podwozie w celu usunięcia zanieczyszczeń i środków chemicznych. Samochód można umyć również samodzielnie używając szamponów samochodowych. W przypadku trudnych zabrudzeń można użyć glinki. Przeciera się nią powierzchnię auta, a następnie obficie spłukuje wodą.

Profesjonalne usługi

W razie potrzeby należy udać się do profesjonalnego serwisu samochodowego. Serwis Hyundai to doświadczeni blacharze, którzy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje. Dzięki zdobytej wiedzy będą w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki działaniu najlepszych blacharzy samochód będzie wyglądał jak nowy. Pracownicy serwisu podchodzą do każdego klienta indywidualnie. Przed wykonaniem usługi pracownik przedstawi dokładny cennik i ustali z klientem wszelkie szczegóły. Pracownicy wykorzystują do napraw tylko najlepszej jakości materiały, które są gwarancją wysokiej jakości usług. Warsztatowi możemy zlecić polerowanie lakieru, które pozwoli usunąć głębsze zarysowania.

Dodaj komentarz