Jak działa dystrybutor wody?

biuro

Dystrybutory wody niezbędne są w wielu miejscach. Najczęściej spotykamy je w biurach i urzędach, ale także w przychodniach i hotelach. Wciąż najpopularniejsze są te w wersji z butlą.

W dzisiejszych czasach bardzo szybko rośnie świadomość ekologiczna i dlatego warto zrezygnować z różnych plastikowych pojemników na rzecz zdrowych dla ludzi, alternatywnych rozwiązań. Taka zmiana może być również doskonałą korzyścią dla portfela, ponieważ wiąże się to z dodatkowymi oszczędnościami.

Czy warto zainwestować w bezbutlowe dystrybutory wody?

Nadal najpopularniejsze są dystrybutory butlowe, które działają dzięki dużym galonom wody umieszczonym na górze całej konstrukcji. Ich podstawową rolą jest podawanie wody, schładzanie i podgrzewanie. Niestety woda w takich dozownikach jest zwykłą wodą źródlaną, która nie różni się niczym od tej dostępnej w kranie.

Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest bezbutlowy dystrybutor wody. Takie urządzenia pracują w oparciu o wodę, która pochodzi prosto z wodociągów. To, co wyróżnia je na tle standardowych dystrybutorów butlowych, jest fakt, że maszyny te doskonale oczyszczają wodę kranową i poprawiają jej walory jakościowe i smakowe.

Takie dystrybutory wykorzystują zjawisko odwróconej osmozy oraz specjalny system skutecznych filtrów, które bez problemu można wymienić samodzielnie bez pomocy serwisu. Warto również podkreślić to, że taki sprzęt eliminuje konieczność wymiany butli z wodą oraz ich składowanie, a także ogranicza produkcję odpadów plastikowych.

Jak działa bezbutlowy dystrybutor wody?

Większość bezbutlowych dystrybutor wody zbudowanych jest według określonego schematu. W urządzeniu zamontowane są specjalne filtry oraz niezbędne elementy, które służą do transportu cieczy i wywołania odpowiedniego ciśnienia.

Doskonałą jakość wody osiągamy dzięki całemu systemowi filtracji, który ją skutecznie oczyszcza z różnych pierwiastków i związków, mających negatywny wpływ na jej walory. W dystrybutorach wody zamontowane są takie elementy jak filtr wstępny i zasadniczy oraz filtry węglowe, których zadaniem jest oczyszczanie wody z niepożądanych elementów.

Oprócz dozowania wody, dystrybutory umożliwiają także podnoszenie i obniżanie jej temperatury. Za takie działanie odpowiedzialny jest bojler oraz schładzacz. Zamawiający może także zdecydować się na urządzenie, które będzie produkować wodę gazowaną, dzięki specjalnemu mieszalnikowi i możliwości montażu butli z CO2.

Czy warto zainwestować w dystrybutory wody Aquamo?

Firma Aquamo oferuje wysokiej klasy dystrybutory wody, które świetnie sprawdzają się w biurze, zakładach produkcyjnych, magazynach, recepcjach, przychodniach i wielu podobnych miejscach. Doświadczeni pracownicy wykonują montaż i sanityzację bezpłatnie. Nie pobiera się również żadnych opłat za przegląd urządzeń, demontaż i wymiany filtrów. Warto więc zastanowić się nad wyborem tej oferty, aby zapewnić stały dostęp do świeżej, pitnej wody dla pracowników oraz klientów.

Sprawdź ofertę https://www.aquamo.com.pl/!

Dodaj komentarz