Jak powinien odżywiać się pies?

pies

Pies w kwestii jedzenia jest całkowicie zależny od swojego opiekuna. To właśnie od naszej wiedzy zależeć będzie żywienie psa i jego zdrowie. Prawidłowe żywienie psa nie jest łatwe, ale współcześnie wiele informacji możemy przeczytać w internecie. Sprzedawcy również służą pomocą w wyborze karmy lub dodatków do diety.

Codzienna dieta psa

Jedzenie zapewni codzienną porcję energii i będzie budulcem zdrowego organizmu. To również przyjemność i możliwość stworzenia relacji z własnym pupilem. Aby jedzenie spełniało swoje zadanie musi być prawidłowo zbilansowane. Powinno zawierać odpowiednią ilość składników odżywczych, czyli białka, węglowodanów, witamin i mikroelementów. Wysokiej jakości żywienie psa ma duży wpływ na pracę układu trawiennego.

Ilość pokarmu

Dzienna porcja jedzenia powinna zawierać wysokiej jakości mięso, węglowodany i warzywa. W przypadku dorosłych psów podajemy 2-3 posiłki dziennie. Dobrze, aby pojedyncza porcja nie była bardzo duża, ponieważ sprzyja to chorobie jelit i nadwadze. Liczba i objętość posiłków uzależniona jest od wieku, rasy i aktywności psa. Dzienna porcja jedzenia to zazwyczaj około 400-500 g na dobę, które można rozłożyć na 2 lub 3 porcje. Psy bardzo często wymuszają na właścicielach dodatkowe porcje jedzenia i w takim momencie sprawdza się przysmaki dla psa.

Wysoka jakość pożywienia

Samodzielne żywienie pupila jest dość czasochłonne. Wymaga bowiem odpowiedniej wiedzy oraz przygotowania diety i posiłków. Większość z nas ma za mało czasu na samodzielnie komponowanie posiłków i ułożenie zdrowej diety. Wielu z nas nie zna się również wystarczająco dobrze na żywieniu psów. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy zakup gotowej karmy, która musi być jednak wysokiej jakości. W dobrych sklepach znajdziemy propozycje, które zawierają wszystkie składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. Kupując pokarm trzeba czytać etykiety na opakowaniach i dokonać analizy składu. Pamiętajmy, że kolejność składników jest istotna – najwięcej jest tych składników, które są na początku listy. Cena karmy dla psów jest prost proporcjonalna do jakości. Im mniej sztucznych dodatków i barwników, tym lepiej dla zdrowia naszego pupila.

Karma Farmina

Wysokiej jakości sucha karma Farmina to bardzo dobry wybór w żywieniu psa. Karma jest bogata w wysokiej jakości składniki pochodzenia zwierzęcego i nie zawiera zbóż. 60 % składu to składniki pochodzenia zwierzęcego, a 40 % warzywa i owoce. Znajdziemy karmy oparte na mięsie z jagnięciny, dzika czy kurczaka. Dodatek warzyw i owoców zapewni dostęp do wielu składników odżywczych. Sucha karma Farmina pomoże rozwiązać wiele problemów zdrowotnych psa i zadba o zachowanie zdrowia i dobrej kondycji. Dobry skład zadba o wątrobę i jelita naszego pupila. Znajdziemy również karmę dla psów z problemami skórnymi, która zawiera cynk.

Dodaj komentarz