Jak sprzątać w biurze?

biuro

Warszawa to miasto inwestorów i wieżowców. Firma sprzątająca w Warszawie wydaje się więc strzałem w dziesiątkę w temacie idealnego biznesu. Mimo konkurencji rynek nadal nie jest nasycony fachowcami w tej dziedzinie, dlatego każda profesjonalna oferta będzie miała z pewnością grono zainteresowanych a wkrótce również klientów.

Profesjonalizm w cenie

Szukając firmy, zajmującej się sprzątaniem warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  1. czy firma posiada ubezpieczenie OC
  2. jakie ma referencje
  3. w jaki sposób spisuje umowę z klientem

Jeśli odpowiedzi na wymienione punkty nas zadowolą, można przystąpić do rozmawiania o konkretach. Na sprzątaniu nie warto oszczędzać. Nie chodzi o dużą częstotliwość wykonywanych usług, ale ich jakość i różnorodność. Czystość w pomieszczeniu biurowym firmy mówi o jej kondycji i stosunku do klientów, z którymi nieraz należy umówić się na spotkanie biznesowe. Zakurzone biuro czy poplamione wykładziny odstraszą nawet przychylnie nastawionego kontrahenta. Firma sprzątająca to nie jest koszt, przekraczający możliwości finansowe nawet niewielkich przedsiębiorstw. Personel sprzątający, działający według grafiku, doskonale zadba o każdy ustalony szczegół umowy.

Sprzątaczka czy ekipa

Przedsiębiorcy nieraz stoją przed dylematem, jakim jest zatrudnienie sprzątaczki na etat czy pół etatu lub zlecenie sprzątania zewnętrznej firmie. Obie sytuacje mają swoje plusy i minusy. Sprzątaczka jest pracownikiem firmy, czuje się z nią związana. Firma sprzątająca w Warszawie ma wielu pracowników, którzy nie będą się utożsamiali z konkretnym miejscem. Można szukać kompromisu prosząc o stałe zlecenie dla konkretnej osoby. Taką usługę ma na przykład firma Pozamiatane.pl, gdzie do konkretnego adresu jest oddelegowana ta sama osoba. Przedsiębiorca zatrudniający osobę sprzątająca ponosi spory koszt jej zatrudnienia i ewentualnego zastępstwa na czas jej nieobecności. Tego typu przypadki firma zewnętrzna reguluje we własnym zakresie.

Kiedy sprzątać?

Z tym dylematem zmaga się wielu przedsiębiorców. Z jednej strony chcą uniknąć odgłosu odkurzacza podczas pracy, z drugiej sprzątanie po godzinach pracy oznacza wydelegowanie osoby, która biuro zamknie po skończonych czynnościach. Ten temat warto przedyskutować z samymi pracownikami. Może się okazać, że większość z nich nie ma nic przeciwko sprzątaniu podczas pracy. Przy opcji prac po godzinach można wybrać pracownika, dla którego nie będzie problemem zostać dłużej w biurze na czas obecności firmy sprzątającej.

Firma sprzątająca w Warszawie to konieczność, ale też spore oszczędności. Nie trzeba przeznaczać pomieszczenia na składowanie urządzeń do pracy sprzątaczki. Wystarczy dobrze rozpisać grafik prac, ewentualnie modyfikując ich zakres i móc cieszyć się czystym, profesjonalnym biurem.

Dodaj komentarz