Jak wybrać dobrą stację kontroli pojazdów?

auto

Okresowe badania techniczne pojazdu to obowiązek każdego posiadacza samochodu. Właśnie w celu wykonania tych badań najczęściej odwiedzamy z naszym autem stację kontroli pojazdów. Także w wypadku, kiedy dojdzie do kolizji lub w naszym aucie wystąpi usterka, warto przeprowadzić przegląd techniczny w stacji kontroli pojazdów. Jak wybrać właściwą i profesjonalną stację?

Stacja kontroli pojazdów podstawowa czy okręgowa?

W pierwszej kolejności musimy wiedzieć, czy z naszym pojazdem zgłosić się do stacji podstawowej, czy też może do okręgowej. Podstawowa stacja kontroli pojazdów, taka jak np. stacja kontroli pojazdów w serwisie Toyota-Czajka, zajmuje się okresowymi badaniami technicznymi pojazdów o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony. Może ona także wykonywać dodatkowe badania techniczne samochodów o takiej właśnie masie. Oznacza to, że w podstawowej stacji kontroli pojazdów wykonamy wszystkie niezbędne badania techniczne oraz uzyskamy okresowe badanie techniczne niezbędne do poruszania się po polskich drogach. Do podstawowej stacji kontroli pojazdów możemy zgłosić się więc z samochodem osobowym, motocyklem, przyczepami oraz innymi pojazdami, których waga nie przekracza 3,5 tony. Z kolei okręgowa stacja kontroli pojazdów ma szersze uprawnienia i pozwala na kontrolę wszystkich pojazdów, także tych cięższych niż 3,5 tony. Do niej właśnie należy się więc zgłosić na wykonanie przeglądu okresowego, dodatkowych badań technicznych oraz badań pojazdów po kolizjach drogowych.

Jak dobrze wybrać stację kontroli pojazdów?

Jeśli wiemy już, do której stacji kontroli pojazdów skierować swoje kroki, warto także dobrze ją wybrać. Stacje kontroli pojazdów powinny bowiem posiadać zezwolenia na prowadzenie tego typu działalności. Warto więc upewnić się, czy stacja, którą wybraliśmy, takimi pozwoleniami dysponuje. Po drugie, zwróćmy także uwagę na sprzęt diagnostyczny i naprawczy, jaki stacja posiada. Najlepszym wyborem będzie bowiem stacja dobrze wyposażona, gdyż możliwe będzie na miejscu nie tylko skontrolowanie stanu naszego pojazdu, ale także dokonanie na miejscu niezbędnych napraw. Warto także zwrócić uwagę na obsługę stacji oraz jej pomocność klientowi. Profesjonalni pracownicy dobrej stacji kontroli pojazdów powinni bowiem wyczerpująco odpowiadać na wszystkie pytania klientów oraz umieć rozwiać ich wątpliwości. Dzięki temu będziemy mieli bowiem pewność, że nasz pojazd znalazł się w dobrych rękach, a prace zostaną wykonane w profesjonalny sposób.

Dodaj komentarz