Jak wybrać najlepszą ofertę z wypożyczalni aut?

auto

Wynajem samochodu z wypożyczalni jest bardzo wygodną i korzystną opcją zarówno dla klientów prywatnych, jak i firm, które potrzebują być cały czas mobilni, dlatego decydują się na wypożyczenie auta. To nie tylko możliwość wynajmu na krótki okres, ale również na znacznie dłuższy czas. Wypożyczalnia oferuje nam pomoc także w sytuacjach, gdzie zostaliśmy pozbawieni własnego środka transportu. O czym jednak musimy pamiętać, wybierając wypożyczalnie samochodów? Jak wybrać najbardziej dla nas korzystną ofertę? Zapraszamy do przeczytania artykułu, gdzie dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji.

Dyspozycyjność wypożyczalni

Kwestia dyspozycyjności wypożyczalni jest o tyle istotna, ponieważ będziemy wiedzieć, w jakich sytuacjach możemy liczyć na pomoc firmy. Wiele z nich oferuje swoje usługi praktycznie przez 7 dni w tygodniu niezależnie od godziny, a także posiada specjalne infolinie w razie nagłych przypadków. Z kolei inne mają ograniczone godziny pracy. Jest to ważne dla klienta w kontekście tego, czy będzie potrzebować od ręki samochodu, miał kolizję i musi otrzymać pomoc lub chce zwrócić pojazd.

Flota pojazdów

Wypożyczalnie charakteryzują się tym, że posiadają szeroką flotę pojazdów, dlatego nie powinniśmy mieć większych problemów, aby wybrać dla siebie odpowiedni samochód. Dobra wypożyczalnia oferuje swoim klientom różnego typu pojazdy: sportowe, luksusowe, miejskie czy SUV-y. Na rynku znajdziemy firmy, które specjalizują się również wynajmem pojazdów dostawczych czy busów.

Najczęściej jednak klienci wybierają kompaktowe samochody, które posiadają funkcje i systemy dopasowane do potrzeb danego kierowcy, są komfortowe oraz mogą pochwalić się imponującymi osiągami. Klienci cenią sobie auta, które zużywają mało paliwa, a także swobodnie poruszają się zarówno po mieście, jak i na trasie. Modele luksusowe samochodów najczęściej wybierają firmy, które chcą poruszać się autem na bankiety czy spotkania biznesowe. Auta sportowe z kolei są bardzo popularne wśród osób, którym zależy na przetestowaniu danego modelu lub wynajmie rekreacyjnym. Zdecydowanie pojazdy sportowe są bardzo popularne wśród flot wypożyczalni. Warto wybrać wynajem aut sportowych – Global Elite Car, jeśli zależy nam na skorzystaniu z wypożyczenia takiego modelu samochodu. Dzięki niemu możemy poczuć adrenalinę i frajdę z jazdy.

Usługi wypożyczalni

Wypożyczalnie nie tylko wynajmują samochody na co dzień na okres krótkoterminowy, średnioterminowy czy długoterminowy. Specjalizują się także w wynajmie pojazdów na specjalne okazje jak: ślub, wesela, bankiety, rocznice, urodziny, spotkania biznesowe czy inne uroczystości. Wypożyczalnia umożliwia nam również wynajem samochodu z kierowcą czy dojazd do lotniska.

Co ważne, wypożyczalnia zapewnia nam wynajem w pełni sprawnego samochodu pod względem technicznym oraz pakiet ubezpieczeń. Dlatego podczas jazdy nie musimy martwić się opłacaniem składek OC czy naprawą pojazdu. Wypożyczalnia jest również do naszej dyspozycji, gdy będziemy uczestnikiem kolizji drogowej.

Zapoznaj się z zasadami wynajmu

Przed podjęciem decyzji o wynajmie samochodów warto dokładnie zapoznać się z regulaminem wypożyczalni, gdzie znajdziemy najważniejsze informacje o sposobie wynajmu, płatnościach czy odbiorze i zwrocie auta. W regulaminie warto, abyś zapoznał się z zasadami wypożyczenia, które tyczą się określonego wieku wynajmującego, czy pojęciach takich jak: kaucja zwrotna i limit kilometrów.

Wypożyczalnie zazwyczaj umożliwiają wynajem samochodu osobom, które posiadają ważne prawo jazdy i uprawnienia od roku. Ponadto wynająć pojazd mogą kierowcy, którzy ukończyli, np. 21. rok życia. Wiek kierowcy określa indywidualnie wypożyczalnia i może różnić się w zależności od firmy. Warto mieć to na uwadze podczas wynajmu auta, dlatego istotne jest zapoznanie się z zasadami wynajmu przez wypożyczalnie.

Oprócz tego spotkamy się również z pojęciami jak kaucja zwrotna i limit kilometrów. Pierwsza kwestia dotyczy tego, że podczas dokonywania wynajmu musimy również zapłacić kaucję zwrotną. To dla wypożyczalni zabezpieczenie w razie uszkodzenia przez nas pojazdu lub niewywiązania się z umowy wypożyczenia. Gdy cały wynajem przebiega bezproblemowo, kwota ta zostaje nam zwrócona po okresie wynajmu. Z kolei limit kilometrów to odgórna liczba kilometrów, którą możemy przemierzyć samochodem z wypożyczalni w ciągu doby. Limit ten obowiązuje zwłaszcza podczas wypożyczenia krótkoterminowego. W przypadku wynajmu na dłuższy okres, limit ten ustala się indywidualnie.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz