Jak wybrać najlepsze auto miejskie z rynku wtórnego?

skup aut

Dobre auto do jazdy po mieście to prawdziwy skarb. Przy wyborze pojazdu trzeba mieć na uwadze wiele przesłanek – zwłaszcza że oferta rynku wtórnego jest pod tym względem bardzo rozbudowana.

Samochód miejski – wymiary mają znaczenie!

Samochody miejskie są godne polecenia z kilku powodów. Przede wszystkim doskonale sprawdzają się na zatłoczonych parkingach, gdyż manewrowanie nimi i szukanie miejsca postojowego jest łatwiejsze. W centrach dużych miast kierowcy na znalezienie miejsca, w którym mogliby zostawić auto, poświęcają średnio 40 minut. Dodatkowym problemem w miastach takich jak Warszawa, Łódź, Kraków czy Poznań są korki. Auta miejskie to pojazdy klasy A i B, gdzie długość nadwozia wnosi odpowiednio ok. 3,5 m oraz ok. 3,7 m. W porównaniu np. z vanami czy SUV-ami różnica jest spora.

Samochód miejski – oszczędnie znaczy lepiej!

Eksperci z serwisu Auto Plaza podkreślają, że w przypadku samochodów miejskich ekonomia odgrywa bardzo istotną rolę, dlatego warto zwrócić uwagę na spalanie. Auta przeznaczone do jazdy po mieście mogą palić 5 l lub mniej na 100 km. To ważna przesłanka wpływająca na decyzję o zakupie, bo podczas jazdy miejskiej zużycie paliwa rośnie z racji na konieczność ciągłego zatrzymywania się i zwalniania.

Samochód miejski w dobrym stylu

Parametry i funkcjonalność, o której decyduje m.in. rodzaj skrzyni biegów czy pojemność bagażnika, to kwestie kluczowe. Niemniej duże znaczenie ma też typ nadwozia. Jeśli ktoś preferuje stricte sportową stylistykę, doskonałym rozwiązaniem może być np. Ford Puma z nadwoziem coupe.

Dobry samochód miejski to pojazd bezpieczny!

Bezpieczeństwo to podstawa na wszystkich drogach, również miejskich. W samochodzie miejskim z pewnością przydadzą się systemy ABS (przeciwdziała blokowaniu się kół auta w trakcie hamowania), ESP (pomaga utrzymać stosowny tor jazdy) czy TSR (identyfikuje znaki drogowe). Oczywiście warto stawiać na sprawne, zadbane samochody odznaczające się niską awaryjnością – im starszy pojazd, tym większe prawdopodobieństwo rozmaitych usterek.

Dodaj komentarz