Jak zwiększyć zdolność kredytową?

pieniądze

Zdolność kredytowa może być poważną przeszkodą na drodze do otrzymania pożądanego zobowiązania finansowego. Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników, które w różnych sytuacjach mogą pozostać niezauważone przez potencjalnego kredytobiorcę. Czytaj dalej i dowiedz się, jak podnieść zdolność kredytową.

Niezależnie od tego, czy interesuje Cię kredyt gotówkowy, czy pożyczka przez Internet, posiadanie zdolności kredytowej umożliwi ci zaciągnięcie danego zobowiązania finansowego. Jeśli twoja zdolność kredytowa jest zbyt niska, możesz pozostać bez szans na skorzystanie z atrakcyjnego kredytu lub pożyczki.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa to tak naprawdę nic innego, jak zdolność konkretnego pożyczkodawcy do spłaty zaciągniętego zobowiązania w terminie wraz ze wszystkimi dodatkowymi kosztami, które wiążą się z jego zaciągnięciem. Dzięki określeniu zdolności kredytowej firma pożyczkowa lub bank są w stanie oszacować, z jakim ryzykiem wiąże się udzielenie pożyczki lub kredytu konkretnemu klientowi.

Im zdolność kredytowa jest niższa, tym niższe są szanse na uzyskanie finansowania w postaci pożyczki internetowej, bankowego kredytu gotówkowego, a nawet kredytu hipotecznego. Warto wiedzieć, że zdolność kredytowa ma wpływ na to, jakie są szanse zaciągnięcia każdego zobowiązania finansowego przez każdy podmiot.

Jak zwiększyć zdolność kredytową? Zlikwiduj długi

Jeśli chcesz w miarę możliwości jak najskuteczniej podnieść swoją zdolność kredytową, musisz przede wszystkim zredukować posiadane zadłużenie i zwiększyć dochód. Jeśli nie spłaciłeś zaciągniętego zobowiązania w przeszłości i masz wiele aktywnych pożyczek lub kredytów, prawdopodobnie masz bardzo niską zdolność kredytową i niewiele podmiotów będzie chciało udzielić ci pożyczki.

Jeśli naprawdę zależy ci na podniesieniu zdolności kredytowej, spłać wszystkie zadłużenia tak szybko, jak tylko to możliwe. Przeciągające się w nieskończoność długi, bardzo negatywnie wpływają na historię kredytową oraz zdolność kredytową.

Jeśli nie wiesz, jak spłacić posiadane zobowiązanie, możesz rozważyć dwa produkty finansowe. Pierwszy z nich to pożyczka refinansująca, która umożliwi ci spłatę zaciągniętej pożyczki. Kolejnym produktem finansowym ułatwiającym spłatę zadłużenia jest kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu połączysz posiadane zobowiązania finansowe w jedną, niższą miesięczną ratę.

Zlikwiduj kartę kredytową

Jeśli chcesz zwiększyć zdolność kredytową, powinieneś zlikwidować kartę kredytową lub co najmniej spłacić posiadane na niej zadłużenie. I choć rozsądne korzystanie z karty kredytowej może pomóc zbudować pozytywną historię kredytową, to w kontekście zdolności kredytowej zadłużenie na karcie kredytowej stanowi dług, który nie daje konsumentowi dodatkowych punktów w klasyfikacji, która ustala zdolność kredytową.

Dodaj komentarz