Jaka pożyczka na kupno samochodu?

pieniądze

Zakupienie samochodu, nawet tego używanego, to najczęściej wydatek od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli nie masz wystarczającej sumy, ale nie możesz zwlekać z zakupem, rozwiązaniem jest szybka pożyczka. Jak wybrać najlepszą?

Pożyczki na samochód to jedna z popularnych form finansowania zakupu. Do wyboru mamy pełną gamę ofert zarówno w bankach, jak i pozabankowo, na przykład w serwisie internetowym Kokos.pl. Gdzie możemy otrzymać pożyczkę najszybciej? Ile pożyczymy? Jakie wymagania musimy spełniać?

Kredyt czy pożyczka?

Zacznijmy od tego, że możemy zdecydować się na pożyczki gotówkowe i na kredyty samochodowe – są to dwie różne oferty, dlatego warto poznać je bliżej.

Kredyty samochodowe to kredyty celowe, które zaciągane są na zakup auta – nowego albo używanego. Kredyt tego rodzaju dostaniemy w banku albo w salonie dealerskim. W przypadku kredytów samochodowych zabezpieczeniem jest pojazd, dlatego w razie braku spłaty rat możemy go utracić. To jednak powoduje, że jest on dość tani i możemy zapłacić za niego mniej niż za pożyczkę gotówkową.

Z kolei pożyczki gotówkowe bankowe i pozabankowe, na przykład te od Kokos.pl, są dostępne na dowolny cel – także możemy przeznaczyć je na kupno auta. Pożyczki te są dostępne na bardziej dogodnych warunkach, ale są również droższe.

Ile pożyczymy?

Kwota pożyczki powinna odzwierciedlać nasze potrzeby – warto jednak pamiętać o tym, że nie zawsze pożyczymy pieniądze w bardzo wysokiej sumie. Wszystko zależy od naszej zdolności kredytowej. Aby ją obliczyć, musimy przedstawić pożyczkodawcy nasze dane finansowe.

W przypadku pożyczek pozabankowych pojawiają się też ograniczenia, na przykład do 10 000 czy 25 000 złotych.

Kto nie dostanie pożyczki na samochód?

Wszystko zależy od wybranej oferty. Problemy mogą mieć głównie osoby z negatywną historią kredytową w BIK i w innych bazach dłużników. Także te, które nie mają stałych zarobków lub zarobków w wystarczającej wysokości.

Warto więc zapoznać się z różnymi ofertami, aby znaleźć taką pożyczkę, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Wniosek możemy złożyć nawet przez internet!

Dodaj komentarz