Jakie firany wybrać do kuchni?

okno

Firanki są przede wszystkim elementem dekoracyjnym. Ponadto również pozwalają oddzielić się nieco od otoczenia za oknem. W sklepach można zetknąć się z wieloma modelami, z wieloma propozycjami różnych firanek. Dlatego też wybór nie jest czymś oczywistym. Zanim ktokolwiek dokona wyboru produktu, powinien dopasować firanki do wystroju danego pomieszczenia kuchennego. Poza tym również istotnym będzie dobór właściwej kolorystyki.

Rola firanek w kuchni

Aby móc właściwie dobrać firanki do kuchni, potrzeba jest dokładnie określić rolę, jaką mają one pełnić. W kuchni wielu z nas spędza wiele godzin każdego dnia poddając się różnym czynnościom. Można więc powiedzieć, że firanki w tym pomieszczeniu spełniają rolę kluczową. Rola, jaką mogą pełnić w kuchni, może się sprowadzać do:

– podkreślania oraz uzupełniania przyjętego stylu,

– zasłaniania pomieszczenia kuchennego przed niepożądanym wzrokiem sąsiadów oraz przed promieniami słońca,

– tworzenia wyjątkowego, unikalnego klimatu,

Tym samym dobór firanek powinien pozwalać realizować powyższe cele.

Firanki dostępne na rynku

Jeśli chodzi o wzornictwo jak i o kolorystykę, to rynek ma w tym względzie do zaproponowania bardzo wiele. Planując zakup firanek do kuchni, można zdecydować się na uniwersalne rozwiązanie. Zazwyczaj na takie decydują się osoby o małych wymaganiach. Takie firanki odznaczają się kolorem białym, a poza tym również nie mają one żadnych wzorów. Tym samym będą pasowały do każdego rodzaju wnętrza. Bardzo często ludzie decydują się na woalowe firany z lambrekinem. To rozwiązanie doskonale uzupełnia wystrój pomieszczenia kuchennego. Ten rodzaj firan dodatkowo posiada zazwyczaj taśmy marszczące, dzięki czemu można mówić o ich doskonałym układaniu się.

Firany żakardowe i inne

Innym rodzajem firan sprawdzających się w kuchni są firany żakardowe. Taki materiał nie tylko stanowi ciekawą dekorację, ale ponadto doskonale przepuszcza światło i powietrze. Zazwyczaj można spotkać ten rodzaj firan z motywem geometrycznym lub też z motywem kwiatowym. W wielu kuchniach możemy także zetknąć się z zazdroskami. To rozwiązanie bardzo praktyczne, które jednocześnie też jest bardzo dobrą dekoracją.

Firanki do kuchni mogą być kupowane jako produkty gotowe, standardowe. Można jednakże zdecydować się na zlecenie wykonania, uszycia takich firanek, jakie nam będą najbardziej odpowiadać, jakie będą zgodne z naszymi wyobrażeniami. W wielu punktach sprzedaży firan jak najbardziej jest to możliwe. Dodajmy, iż nie wymaga to ponoszenia bardzo dużych kosztów.

Szeroki wybór firan znajdziesz na www.alena-firany.pl

Dodaj komentarz