Jakie okno wybrać do hotelu?

okna

Turystyka idąca w parze z hotelarstwem to jedna z najprężniej rozwijających się branży na całym świecie. Dla wielu ludzi podróże to pasja i ogrom czasu spędzają na wyjazdach. Zazwyczaj miejscem noclegu bywają hotele,które cieszą się ogromną popularnością i  z pewnością nie brakuje ich w zakątkach turystycznych a ich wybór jest naprawdę szeroko. Aby jednak mogły przyciągać potencjalnych wczasowiczów i turystów muszę spełniać wiele wymogów. W tym przypadku zwraca się głównie uwagę na parametry techniczne i wyposażenie hotelu,ale dla wielu także i wygląd ma znaczenie.

Na ogólną estetykę budynku wpływa wiele czynników takich jak na przykład lokalizacja,a więc otoczenie w jakim znajduje się hotel,jego kształt,kolorystyka a także okna,które są kluczowym elementem designu w całej architekturze. Jakie zatem powinny być?

Zobacz ofertę: Okna PCV w sklepie Domatus.pl

Hotele,a zwłaszcza te nowoczesne,to ogromne budynki i adekwatnie do ich wielkości powinne być dobierane okna. Architekci stawiają na te większe,które idealnie wkomponowują się w ogólny wygląd budynku. Pięknie prezentują się z zewnątrz nadając uroku. I w zależności od stylu,w jakim hotel został wybudowany należy wybrać odpowiednią stolarkę okienną. W stylu klasycznym sprawdzą się okna drewniane,w nowoczesnym zaś bardzo popularne okna z PCV bądź aluminium. Dobrać należy również o odpowiednią oprawę okna,np. gzymsy,zewnętrzne żaluzje czy też okiennice. Warte uwagi będą też lampy,które posłużą jako podświetlenie wnęk okiennych a zarazem sprawią,że w porze nocnej hotel będzie się pięknie prezentował.

Energooszczędność

Wybierając okna,nie tylko do hotelu,ale także do mieszkania czy domu rodzinnego,kierować się należy kilkoma czynnikami. Pomijając już sam wygląd okna,trzeba zwrócić uwagę na jego parametry,aby mogło spełniać swoje funkcje. Okno umożliwia przede wszystkim dojście promieni słonecznych do wnętrza budynku. A im większe,tym więcej dociera światła. Ma to ogromne znaczenie,jeżeli bierze się pod uwagę także koszty utrzymania hotelu,w tym koszty ogrzewania i oświetlenia.

Zakup okien to kosztowna inwestycja,która powinna służyć przez wiele lat. Dlatego też warto wybrać te o najwyższej klasie,które zostały wykonane z najlepszych jakościowo materiałów. Należy zwrócić uwagę również na ich uszczelnienie i  termoizolacyjność. Okna powinny stanowić bowiem także ochronę przed utratą ciepła. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w sezonie grzewczym,kiedy to na zewnątrz panują niskie temperatury. Dobra izolacja blokuje ochładzanie się wnętrz,a co za tym idzie ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem budynku. W tym przypadku również istotny jest rozmiar okna. Większe przeszklenia dostarczą z pewnością więcej promieni słonecznych,które w sposób naturalny nie tylko ogrzeją wnętrza ale także je oświetlą. Będzie to zatem idealne rozwiązanie na ograniczenie kosztów oświetlenia.

Hotel z widokiem na świat

Wiele hoteli czy pensjonatów cieszyć się może dobrą lokalizacją i wspaniałymi widokami. Dlatego też przy wyborze okien warto zwrócić uwagę na otoczenie budynku,które dla wielu gości hotelowych ma ogromne znaczenie. Turyści uwielbiają bowiem podziwiać piękno natury. Widok z pokoju hotelowego na góry,morze czy panoramę miasta to coś,co z pewnością zachwyci i przyciągnie wczasowiczów. Dlatego w tym przypadku warto postawić na duże okno,np.typu tarasowego. Okna tego typu są idealnym połączeniem wnętrza z światem zewnętrznym. Dodatkowo przyjemnie oświetlają pomieszczenia optycznie je powiększając. Będzie to ogromną zaletą dużych okien,zwłaszcza,że każdy ceni sobie przestronne wnętrza a same okna są bardzo łatwe i komfortowe w obsłudze.

Dokonując zatem ostatecznego wyboru okna do hotelu należy pamiętać,że jest to inwestycja na długie lata. Obecny rynek oferuje ogromny wybór przeróżnych okien. Ich producenci tworzą produkty,które są połączeniem estetycznego,nowoczesnego a czasem i niepowtarzalnego wyglądu z ich funkcjonalnością. Połączenie tych cech sprawia,że okno będące wizytówką budynku,która przykuwa uwagę pięknym i ciekawym wyglądem może również spełniać swoje funkcje. Zwrócić należy zatem także uwagę na parametry okna. Powinny one być jak najlepsze i posiadać jak najwyższą klasę jakości,która wpływa na szczelność i termoizolację okna. Trzeba  także dodać,że okna stanowią swego rodzaju barierę ochronną przed hałasem. W przypadku hoteli położonych w głośnej i ruchliwej okolicy idealnie zatem będą okna dźwiękoszczelne,które zapewnią gościom upragnioną ciszę i spokój.

Dodaj komentarz