Jakie płytki do kuchni?

kuchnia

Płytki w kuchni to doskonałe wykończenie ścian oraz podłóg. W sklepach budowlanych znajdziesz różnorodne rozwiązania pod względem kolorystycznym oraz licznych wzorów. Zobacz, jakie płytki warto wybrać.

Jakie są rodzaje płytek w kuchni?

Glazura to jeden z najbardziej popularnych płytek na ścianę w kuchni ze względu na swoje właściwości. Materiał jest odporny na środki chemiczne oraz zabrudzenia. Ich struktura jest dość krucha, dlatego nie stosuje się glazury jako płytki podłogowe. Z kolei terakota, sprawdzi się do wykończenia całej kuchni. To także materiał stosowany na zewnątrz budynku. Podczas wyboru odpowiedniej terakoty, trzeba zwrócić uwagę na odporność na nacisk – sprzęty AGD i meble wypełnione naczyniami i garnkami nie należą do lekkich. Uniwersalnym rozwiązaniem są także płytki gresowe o różnym wykończeniu – szkliwiony, nieszkliwiony i polerowany. Nowoczesnym rozwiązaniem są także płytki szklane na ścianę w kuchni. Dzięki nim można wykonać unikatową mozaikę. Im bardziej skomplikowane kształty, tym koszt płytek będzie wyższy. Jeśli chcesz wykończyć swoje wnętrze w nowoczesnym stylu, a Twoje fundusze nie są wystarczające, spełnij marzenia dzięki dodatkowym źródłom finansowania. W tym mogą pomóc np. pożyczki pozabankowe.

Płytki ścienne do kuchni – czy warto?

Fragment pomiędzy blatem a szafkami kuchennymi jest często trudny w aranżacji. Do wyboru jest szkło, tapeta lub właśnie płytki ścienne. To świetne rozwiązanie pod względem łatwości w utrzymaniu czystości. Płytki o gładkiej powierzchni to możliwość szybkiego pozbycia się zabrudzeń, a miejsce pomiędzy blatem a szafkami kuchennymi jest szczególnie narażone na wilgoć, plamy i pozostałości po produktach spożywczych. Płytki ścienne są także odporne na wilgoć.

Jeśli chodzi o wygląd płytek ściennych do kuchni, należy go dobrać do stylu wnętrza. Płytki będą stanowiły bazę wykończenia, jednak warto przemyśleć wygląd całego pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem są płytki, które imitują beton. Sprawdzą się w stylu nowoczesnym, industrialnym. Świetnie także będą współgrać z naturalnym drewnem. W tradycyjnych pomieszczeniach zastosuj płytki drewnopodobne. W małej kuchni sprawdzą się płytki z drobnym wzorem, bo większe kwadraty czy prostokąty mogą dodatkowo pomniejszać pomieszczenie. Jeśli stawiasz na motywy indyjskie czy inne dekoracyjne płytki, wyraziste fragmenty połącz z jednolitym materiałem. Najdroższe są płytki wykonane z kamienia, co z kolei przekłada się na jakość i wyjątkowy wygląd. Modna jest mozaika czarna lub biała, a koszt jednej sztuki to około 60 złotych. Wykończenie Twojego wnętrza może być kosztowne, ale mogą pomóc pożyczki pozabankowe.

Białe płytki z połyskiem – estetyka czy wróg czystości?

Biały odcień płytek jest niezwykle uniwersalny. Sprawdzi się zarówno w tradycyjnych wnętrzach, jak i bardziej nowoczesnych. W małych pomieszczeniach białe płytki z połyskiem będą powiększały optycznie wnętrze. Wyglądają estetycznie, ale… trudno o zachowanie czystości. Trzeba wziąć pod uwagę częste mycie podłogi. Jasne kolory płytek, w połączeniu z elementami lustrzanymi, będą rozjaśniać nawet najmniejsze wnętrze. Takie płytki kuchenne świetnie będą łączyć się z mozaiaką na ścianie, a także szafkami kuchennymi z drewna lub wykończonych na wysoki połysk. Podczas projektowania kuchni, możesz skorzystać z usług projektanta wnętrz. Koszt zależy od metrażu, średnio wynosi 2000 – 3000 złotych. Dobrym zastrzykiem finansowym mogą okazać się pożyczki pozabankowe.

Dodaj komentarz