Jakie rodzaje depilacji będą najlepsze dla Ciebie?

depilacja

Wyróżniamy wiele sposobów na depilację skóry jednym z nich jest depilacja laserowa. Depilacja laserowa to permanentny zabieg, który jest wybierany coraz częściej zarówno przez kobiety jak i mężczyzn w Polsce.

Depilacja stała się jednym z najczęściej wybieranych zabiegów pielęgnacyjnych.
Istnieje wiele rodzajów depilacji. Każda kobieta powinna indywidualnie dopasować odpowiedni dla siebie sposób. Wyróżniamy między innymi

1. Depilacje maszynką do golenia

2. Depilacje woskiem

3. Depilacje przy użyciu kremu

4. Depilację laserową

Pamiętajmy, że bez względu na to na jaki rodzaj depilacji się zdecydujemy musi ona być prze wszystkim dopasowana do Twojej skóry. Jeżeli szukasz zabiegu, który jest mało inwazyjny i przynosi długotrwały efekt depilacja laserem jest dla Ciebie idealna.

Czym jest depilacja laserowa – Jakie niesie korzyści?

Depilacja przy pomocy lasera jest formą zabiegu permanentnego. Oznacza to, że po przeprowadzeniu całej serii zabiegów laserem depilacyjnym, włosy nie będą odrastały. Zabieg pozwala na usuwanie włosków wraz z cebulkami. Światło lasera jest pochłaniane przez melaninę czyli naturalny składnik włosów i skóry. Niszczy ona trwale cebulkę włosa zamieniając ją w ciepło. Zabieg depilacji laserowej trzeba powtarzać w wyznaczonej przez kosmetyczkę ilości. W zależności od rodzajów włosków na naszym ciele może to być nawet do 7 zabiegów.

Po depilacji laserowej nie można wystawiać skóry na słońce. Może to spowodować pojawienie się przebarwień. Jest to ważna informacja dla zainteresowanych depilacją laserową w okresie letnim. Nie warto planować depilacji laserowej przed urlopem.

Kiedy kosmetolog uzna, że zabieg jest dla Ciebie właściwym rozwiązaniem może wykonać go już podczas pierwszej wizyty.
Przed zabiegiem depilacji skóra musi zostać oczyszczona i osuszona. Depilacja nie jest bolesna, jednak w zależności od indywidualnej wrażliwości pacjentki bądź jakości urządzenia, może powodować lekkie pieczenie.

Po zabiegu skóra pozostaje miękka i sprężysta. Zabieg nie powoduje żadnych efektów ubocznych.

Przeciwwskazania

Zabiegu nie należy wykonywać, jeżeli skóra jest opalona. Warto poczekać, aż powróci ona do naturalnego kolorytu. Wykonywanie zabiegu na opalonej skórze może ją poparzyć, a sam zabieg nie będzie skuteczny. Należy unikać zabiegu depilacji laserowej jeżeli zażywasz leki lub substancje, które uwrażliwiają skórę na światło. Do takich leków zalicza się leki na nadciśnienie, niektóre leki kardiologiczne czy leki stosowane przy chorobach neurologicznych. Zabieg mogą wykluczyć też choroby skóry lub uczulenie na światło. Ciąża również jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Jeżeli nie jesteś pewna czy zabieg w Twoim przypadku jest bezpieczny, warto zapytać lekarza lub kosmetologa.

Dodaj komentarz