Jakie są największe zalety domów z bali?

bale

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby zamiast murowanego budynku, postawić dom z bali z tarasem. Można w ten sposób spędzać letnie poranki na świeżym powietrzu, a zimową porą przy kominku.

Takie konstrukcje mają bardzo dużo zalet i są znacznie lepsze niż tradycyjne budownictwo. Jeśli chcemy stworzyć własną koncepcję budynku, to warto zgłosić się do firmy, która projektuje domy z bali.

Naturalne piękno domów drewnianych

Na początek warto zaznaczyć, że grubość ścian w takich konstrukcjach jest znacznie mniejsza niż w typowym domu murowanym, dzięki czemu mamy większą powierzchnię użytkową do swojej dyspozycji. Piękno drewna daje nam także ciekawą aranżację wnętrza.

Wewnętrzne ściany mogą być w ogóle niewykończone, aby nie ukrywać naturalnego piękna, ale można je także połączyć z okładziną albo wykończyć ściany tradycyjnie. Naturalny i estetyczny wygląd pozwala dodatkowo zaoszczędzić środki finansowe, które w tradycyjnym budynku musiałyby być przeznaczony na wykończenie ścian wewnętrznych i zewnętrznych.

Kolejną charakterystyczną cechą jest to, że domy z bali z tarasem mogą być później przebudowane, rozbudowane oraz zmodernizowane. Trwałość domu uzależniona jest od tego, kto będzie go budował, więc tutaj nie warto decydować się na samodzielną budowę. Postawienie takiej konstrukcji wymaga dokładności oraz znajomości wymagań techniczno-montażowych. Warto więc skontaktować się z profesjonalną firmą, która specjalizuje się w projektowaniu domów z bali.

Największe zalety domu zaprojektowanego z bali

Dom z bali wykonany jest praktycznie w całości z naturalnego drewna, które posiada wiele ważnych cech. Najważniejsza z nich to zdolność do akumulowania ciepła oraz regulacja wilgotności.

W okresie letniego sezonu drewno będzie pochłaniać ciepło z zewnątrz, pozostawiając wnętrze chłodne, a zimą z kolei oddaje ciepło i chroni budynek przed wychłodzeniem. Szacuje się, że konstrukcje drewniane mają nawet pięciokrotnie wyższe zdolności termoizolacyjne niż standardowy budynek z cegły czy betonu.

Najcenniejsze zalety domów z bali z tarasem to:

zdrowy mikroklimat,
łatwa przebudowa i modernizacja,
niskie koszty utrzymania,
bardzo dobre właściwości estetyczne i ekologiczne,
ochrona przed hałasem,
krótki czas budowy,
możliwość budowy nawet podczas zimy,
świetna ochrona cieplna domu i naturalna klimatyzacja,
trwałość,
oryginalne wnętrze.

W jaki sposób powstają domy z bali?

W zasadzie każdy dom jest niepowtarzalny i indywidualny. Na początek wraz z klientem omawia się koncepcję, możliwości finansowe i potrzeby, a następnie przygotowuje projekt. Domy z bali tworzone są w zakładzie produkcyjnym, a następnie gotowe konstrukcje przewozi się na plac budowy. Montażem zajmują się wyspecjalizowani fachowcy, którzy w maksymalnie 3 miesiące, a w przypadku małych konstrukcji, nawet w dwa tygodnie postawią budynek.

Dodaj komentarz