Jakie są obecnie trendy w urządzaniu mieszkań?

oświetlenie

Wnętrze mieszkania powinno dawać poczucie komfortu osobom mieszkającym w nim. To podstawowy aspekt, jaki należy brać pod uwagę podczas planowania jego urządzenia. Jednakże warto również spojrzeć na aktualnie obowiązujące trendy, które nie wynikają z jakiegoś subiektywnego spojrzenia na tę kwestię jednej osoby, ale z pewnych obserwacji upodobań, dostępności materiałów i technologii. Z jakimi zatem trendami w aranżacji wnętrz mamy do czynienia obecnie?

Styl skandynawski

Ten styl zadomowił się w sztuce aranżacji pomieszczeń i można zaryzykować stwierdzenie, że bardzo długo będzie się utrzymywał. Jest uniwersalny, jest stonowany, dominują w nim jasne kolory, biel, a poza tym cechuje go prostota. W odróżnieniu od bardziej krzykliwej kolorystyki, bardziej żywej kolorystyki, tutaj nie ma mowy o znudzeniu się. Oczywiście styl skandynawski dotyczy zarówno kolorystyki ścian, elementów wyposażenia pomieszczeń jak i pewnego stylu. Nie ma w nim miejsca na przepych. To nie wszystko, co jest modne w tym roku, co jest modne w sztuce aranżacji pomieszczeń.

Ultraviolet

Ocenia się, że ultraviolet jest kolorem, który w tym roku dominuje w projektowaniu wnętrz. Aby go zastosować, trzeba oczywiście ten kolor lubić, aczkolwiek współczesne trendy dają temu kolorowi pierwszeństwo. Tenże kolor daje zdecydowany powiew świeżości każdemu wnętrzu, ożywia je. Stosować tę kolorystykę należy jednak z pewnym umiarem, gdyż jeśli znajdzie się ona niemalże w każdym elemencie, to będziemy mieli do czynienia z pewnym przepychem. Z uwagi na to, że ultraviolet to nie jest barwa neutralna, to tym samym warto jest skonfrontować ją z odcieniami szarości oraz bielą.

Puste ściany nie są w modzie

Nie ma już mody na puste ściany. Muszą one tętnić życiem. Nie chodzi o to, żeby były kolorowe, lecz o to, aby znalazły się na nich określone elementy. O jakich elementach jest mowa? No na pewno można wskazać na:
– naklejki z motywami
– naklejki z napisami
– fototapety

Dostępność tych produktów jest bardzo szeroka i można tak naprawdę pozyskać naklejkę z dowolną grafiką, obrazem, napisem, w dowolnych rozmiarach. Jej montaż zasadniczo nie nastręcza żadnych trudności, co także przyczynia się do jej zwiększonej popularności.

Różnorodność materiałów

Kolejnym elementem, który da się zauważyć we współczesnej sztuce aranżacji wnętrz jest różnorodność wykorzystywanych materiałów. Stawia się na elementy wykonane z betonu w połączeniu z miedzią jak również i z innymi metalami, tworzącymi coś bardzo oryginalnego.

Źródło: www.apm-development.com.pl

Dodaj komentarz