Jakie zastosowanie w poligrafii ma drukarka Flatbed?

praca

Drukarka Flatbed wykorzystywana jest w przemyśle poligraficznym do wykonywania wydruków wielkoformatowych. Jej działanie opiera się na technologii UV, która zwiększa trwałość i wytrzymałość wydruku poprzez utwardzenie atramentu za pomocą lamp LED. Przeczytajcie, jakie ma zastosowanie i zalety.

Na jakich materiałach drukarka Flatbed umożliwia wydruk?

Drukarka Flatbed umożliwia drukowanie na różnego rodzaju materiałach, takich jak tekstylia, szkło, papier czy folia. Oprócz wydruków na materiałach twardych i sztywnych istnieje możliwość wykonywania nadruków na materiałach, które się wyginają i są bardziej elastyczne.

Druk wykonywany dzięki tego rodzaju urządzeniu o technologii UV-LED cechuje się fotograficzną jakością dzięki głębokiemu nasyceniu kolorów i utwardzeniu ich. Przy nakładaniu atramentu na powierzchnię materiału wykorzystywana jest niska temperatura, dzięki czemu wydruki są gotowe do użycia zaraz po wyjęciu ich z drukarki.

Zalety drukarki Flatbed

Drukarka Flatbed umożliwia produkowanie wydruków o bardzo wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu drukarnia jest w stanie odwzorować dużo bardziej skomplikowane i realistyczne nadruki, nawet w jakości fotograficznej. Najlepsza jakość gwarantowana jest przy wydrukach na materiałach najbardziej płaskich. Takie wydruki są również najbardziej trwałe i gwarantują długowieczność.

Najnowsze technologie wykorzystywane w systemach kolorystycznych zapewniają różnorodne konfiguracje barw, które umożliwiają druki o wysokim gradiencie i natężeniu kolorów. Kolory są natychmiastowo utwardzone, dlatego zaraz po wyjęciu wydruku z urządzenia możemy używać naszego wydruku bez pozostawienia go do wyschnięcia.

Drukarka Flatbed wykorzystuje również biały atrament, dzięki któremu istnieje większa możliwość mieszania i konfiguracji barw, dodatkowo nadaje on wyrazistości i pozwala osiągnąć żywsze kolory szczególnie przy wydrukach na materiałach przezroczystych. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystanym w budowie urządzenia zapewnia ono większą precyzję w wykończeniu detali wydruku oraz w jego konturach.

Urządzenie drukujące Flatbed pozwala na drukowanie bezpośrednio na materiale. Jest to dużą zaletą, ponieważ zapewnia szybszą realizację zlecenia. Dzięki możliwości drukowania dwukierunkowego jakie daje drukarka UV szybciej osiągamy oczekiwany efekt, również nadruk powstaje w krótszym czasie.

Jak ważne dla drukarki jest odpowiednie oprogramowanie?

Jak przy każdej drukarce wielkoformatowej, do jej prawidłowego i poprawnego funkcjonowania potrzebne będzie odpowiednie oprogramowanie, które ułatwi i usprawni pracę oraz bezproblemowe przesyłanie plików na urządzenie. Dzięki oprogramowaniu możemy również sprawnie zarządzać zadaniami ustawionymi w kolejce drukowania. Oprogramowanie powinno zostać zainstalowane przez specjalistę serwisowego, który ustawi również odpowiednia parametry oraz konfiguracje kolorystyczne dla potrzeb danego modelu urządzenia. Aby zmniejszyć ryzyko popełnienia błędów oraz opóźnienia pracy nie poleca się samodzielnej instalacji oprogramowania.

Drukarki Flatbed dzięki technologii UV zapewniają sprawny oraz profesjonalny wydruk gwarantując wysoką jakość i trwałość drukowanych materiałów.

Dodaj komentarz