Kask dla motocyklisty – jaki wybrać?

kask

Kask na motor można kupić za bezcen, aczkolwiek na pewno nie chodzi o to, aby kupić cokolwiek. Kask na motor powinien być dobrany dla konkretnej osoby, powinien być wygodny, nie powinien uciskać głowy i zapewniać oczywiście pełne bezpieczeństwo. Z samego założenia zatem nie może być tani, gdyż tanie kaski z reguły nie odznaczają się wysoką jakością. Kask powinien być dobrany do motocykla, którym jeździmy, powinien nam się podobać, powinien dopełniać przyjemności jazdy na motocyklu.

Rodzaje kasków motocyklowych

Być może się nad tym nie zastanawiamy, ale tak naprawdę możemy wyróżnić kilka rodzajów kasków motocyklowych. Wskażemy w tym miejscu na kaski:

  • kaski integralne
  • kaski szczękowe
  • kaski otwarte
  • kaski crossowe

Kaski integralne to zwarta i jednolita bryła, niska waga i bardzo dobry poziom wygłuszenia. Ten rodzaj jest najczęściej wybierany i najbardziej uniwersalny, a tym samym najczęściej możemy się z nim zetknąć w sprzedaży. Z uwagi na monolityczną budowę można również mówić o tym, że jest to najbardziej bezpieczny z wszystkich rodzajów kasków. Wśród tych możemy również znaleźć szosowe oraz sportowe. Różnią się one aerodynamiką, różnią się kształtem.

Kask szczękowy bez wątpienia jest najchętniej wybierany przez tych, którzy lubią jeździć na motorze turystycznie. Również wówczas, gdy często jeździmy po mieście, to wówczas ten rodzaj kasku będzie odpowiedni. Kolejnym z rodzajów kasku motocyklowego jest otwarty. Zgodnie z samym nazewnictwem, mamy do czynienia z kaskiem, w którym nie mamy żadnych szczęk, a więc nadaje się on głównie do jazdy miejskiej w ciepłe dni, nadaje się do jazdy przy niewielkich prędkościach. Tym samym jest to bardzo dobry kask do skuterów, chopperów i cruiserów. Pozostaje nam jeszcze kask off-roadowy. Jazda w terenie jest na pewno specyficzna. Potrzeba nam zatem kasku lekkiego, bez przedniej szyby, dzięki czemu mamy do czynienia z bardzo dobrym przepływem powietrza.

Na co zwracamy uwagę przy wyborze kasku?

Jak już wspomnieliśmy, wybór kasku do naszego motocykla jest czymś bardzo ważnym, a z drugiej strony również nie jest to takie oczywiste. Na pewno należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Mowa jest o skorupie, o wizjerze, o wyściółce. Skorupa, czyli materiał, z którego dany kask jest wykonany kask to niższa lub wyższa półka jakościowa. W tym pierwszym przypadku mowa będzie o termoplastiku, ABS lub poliwęglanie. Natomiast warto postawić na wyższą jakość, a w tym względzie warto postawić na włókno szklane, włókno węglowe, kevlar czy też na kompozyty. Jeśli chodzi o wizjer, to powinien nam on zapewniać dobrą widoczność. W tym względzie powinien być on odporny na zarysowania i powinien łatwo się otwierać. Ostatni element to wyściółka. Może być ona standardowa lub też termoaktywna. Im lepsza, tym większy komfort jazdy, lepsze odprowadzanie wilgoci z głowy, a zatem warto o takiej wyściółce pomyśleć.

Kask na motor z oferty Moto-Tour musi spełniać określone wymagania, powinien zapewniać nam przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy, powinien nam zapewnić bezpieczeństwo w razie jakichś zdarzeń drogowych, w razie wystąpienia wypadku. Poza tym również powinien on być komfortowy, wygodny, powinien zapewnić nam komfort jazdy i nie przeszkadzać w owej jeździe. Poza tym również powinien nam się on podobać, a zatem wybór kasku, który będzie nam służył podczas jazdy motorem, nie jest czymś oczywistym, nie jest czymś jednoznacznym. Warto jest skorzystać z propozycji najlepszych w tym względzie sklepów, warto nie oszczędzać na tym elemencie, jakim jest kask.

Dodaj komentarz