Kominki Kratki – oferta i rodzaje kominków

kominek

Kominki Kratki to działalność zajmująca się produkcją wkładów kominkowy, pieców wolnostojących, kratek oraz licznych akcesoriów kominkowych. Wszystkie produkty i urządzenia powstające w firmie Kratki powstają z trwałych i wysokiej jakości surowców. Dzięki temu produkty Kratki są długowieczne i mają rzesze zadowolonych klientów.

Firma Kratki to polska działalność, która działa zgodnie z ideą  ,,Dobre, bo Polskie”. Oferuje swoim klientom towar funkcjonalny i efektywny po dobrej cenie.

Obecnie urządzane domy bardzo często zostają wyposażane w kominek. Dla niektórych osób kominek spełnia on rolę grzewczą, dla innych służy, jako ozdoba. Kominki Kratki posiadają przeróżne wzory, kształty i wymiary swoich produktów, dlatego są jednym z najczęściej wybieranych producentów kominków.

Kominki Kratki przyjemnie rozgrzewają atmosferę w domu, dodają romantycznego i bajkowego klimatu. Podnoszą temperaturę ciepła i pozwalają na wyjątkowy relaks. Podziwianie żarzących się polanek drewna działa uspakajająco i sprawia, że stajemy się wyluzowani.

Kominki Kratki i ich rodzaje

Kominki Kratki są sprzedawane w ponad 50 krajach na całym świecie i zakupić można je stacjonarnie lub przez Internet. Do głównych rodzajów kominków Kratek należą:

  • kominki eklektyczne
  • biokominki
  • kominki z różnymi wkładami (z płaszczem wodnym, gazowy, powietrzny)
  • piece wolnostojące

Wszystkie urządzenia od firmy Kratki wytwarzane są z wysokiej jakości surowców. Pierwszym urządzeniem, jakie pojawiło się na rynku pochodzącym z firmy Kratki były – kratki kominkowe. Współcześnie sprzedawane są w wielu krajach i występują w kilku rodzajach (kratki tradycyjne o unikalnych wzorach, kratki ze stali, malowane, szlifowane, kratki z siatką, kratki z żaluzją). Kratki kominkowe mają kształty okręgu lub prostokąta, ciekawą formą są kratki typu luft i tunel.

Kominki elektryczne

Szybko przystosowują się do każdych warunków, mogą być umieszczone w domu, kawalerce, czy też małym biurze. Dodatkową zaletą jest to, że kominek elektryczny możemy zainstalować w dowolnym momencie i nie musimy uwzględniać jego przy projekcie budowy domu. Do pełni użytkowania kominka wystarcza gniazdko instalacji elektrycznej.

Kominki Kratki elektryczne pasują do każdego rodzaju wnętrz od klasycznych po nowoczesne. Dodają przyjemnej, a za razem eleganckiej atmosfery. Kominki elektryczne są bardzo wygodne w użytkowaniu, nie potrzebują opału i rozpalania ognia. Oprócz tego kominki Kratki elektryczne mają możliwość regulacji ciepła i wielkości ognia, a także gwarantują bezpieczeństwo i są oszczędne.

Biokominki

Biokominki działają dzięki uzupełnieniu i dolaniu biopaliwa, mogą być umieszczane w dowolnym miejscu na ziemi lub na ścianie. Podobnie jak kominki Kratki elektryczne są łatwe i bezpieczne w obsłudze. Emitują bardzo małe ilość spalin i wydzielają parę wodą oraz ciepło. Biokominki w pewien sposób odświeżają powietrze w pomieszczeniu, w którym się znajdują (aromaterapia).

Kominki Kratki i ich wkłady

Kominki Kratki mogą być stworzone z różnych wkładów kominkowych: powietrzny, gazowy lub z płaszczem wodnym. Wykłady powietrzne do kominków Kratki powstają ze stali lub żeliwa. Świetnie wyglądają z obudową kamienną lub drewnianą. Wykazują dobre właściwości akumulacyjne ciepła i minimalizują emisję spalin praktycznie do zera. Urządzenia dostępne w różnych formach i kształtach, każdy znajdzie odpowiedni wzór dla siebie. Duże szyby pozwalają na wygodne i swobodne podziwianie ognia.

Wkłady z płaszczem wodnym do kominków Kratki, również wytwarzane są ze stali lub żeliwa. Technologia pozwala na rozprowadzenia ciepła do wszystkich grzejników w domu, a także instalacji wody bieżącej. Najczęściej wybierane są przez osoby prowadzące regularny tryb życia, aby ciepło było dostarczane na grzejniki stale musi być rozpalony ogień.

Piece wolnostojące

Piece wolnostojące inaczej nazywane są kozami, produkowane są ze stali lub żeliwa. Żeliwo znacznie lepiej gromadzi ciepło i wolniej je oddaje, dzięki temu jest korzystniejszym materiałem przy budowie pieców. Piece wolnostojące można umieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu, wymagają jedynie podłączenia do przewodu kominkowego.

Piece wolnostojące potrafią uzyskiwać bardzo wysoką moc (1kW może ogrzać około 10-12 m2 powierzchni domu). Dodatkowo nowoczesne konstrukcje pieców powstają w taki sposób, aby jak najdłużej oddawać wytworzone ciepło, nie tylko z powierzchni, ale również z przewodu kominkowego.

Kominki Kratki w postaci pieców wolnostojących mogą być zabudowywane, chociaż nie wymagają takie działania. W razie potrzeby i chęci zabudowy kominki Kratki oferują zabudowy typu: ramy portalowe lub obudowy rustykalne wykonane ze stali, forniru, czy też kamienia.

Dodaj komentarz