Konsultacje podatkowe przez internet

komputer

W dzisiejszych czasach wiele firm przeniosło się do internetu i obecnie wiele spraw możemy załatwić całkowicie online. Naprzeciw potrzebom klientów wychodzą również kancelarie podatkowe. Na czym w ogóle polegają takie konsultacje podatkowe online i czy warto z nich skorzystać?

Konsultacje podatkowe bez wychodzenia z domu

Jeszcze kilka lat temu zapewne nie pomyślałbyś, że to możliwe? A jednak, coraz więcej kancelarii decyduje się na taką usługę. W ten niezwykle prosty i wygodny sposób możesz załatwić swoją sprawę wtedy, kiedy chcesz, nawet kiedy nie możesz fizycznie pojawić się na spotkaniu. Konsultacja online tak naprawdę nie różni się zbytnio od tej twarzą w twarz. Jej głównym celem jest wytłumaczenie często trudnych i niezrozumiałych przepisów dotyczących prawa podatkowego. Z tego rodzaju usługi mogą skorzystać zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Jak przebiega taka konsultacja? Tak na prawdę wszystko zależy od kancelarii – niektóre korzystają z narzędzi do wideokonferencji, a jeszcze inne kontakt z klientem opierają na korespondencji emailowej.

Większość kancelarii w swojej zakładce kontakt ma podany adres e-mail, na który zainteresowani doradztwem klienci mogą składać zapytania. W takim wypadku, pisząc wiadomość do kancelarii należy dokładnie opisać problem, w zakresie którego potrzebujemy konsultacji. Gdy takie zapytanie wpłynie do firmy doradca podatkowy musi wycenić, ile będzie kosztowała taka usługa. Jeśli klient zaakceptuje daną kwotę, wówczas jest zobligowany do niej opłacenia. Po jej uiszczeniu kancelaria sporządza odpowiedź i wysyła ją w wybrany przez klienta sposób – może to być zarówno za pomocą e-mail, jak i w bardziej tradycyjny sposób, listem poleconym.

Co może nam dać taka konsultacja?

Przede wszystkim wybór takiej metody konsultacji bez wychodzenia z domu świetnie sprawdzi się zabieganym osobom, które nie mają czasu na spotkanie w biurze. Dzięki konsultacji online otrzymamy taką samą, wartościową pomoc podatkową, jak w przypadku wizyty w siedzibie kancelarii. Czego możemy oczekiwać od takich konsultacji? Tak na prawdę możemy liczyć na pomoc w każdej sprawie – od wyjaśnienia przepisów czy obowiązków podatkowych, ale również przygotowania dokumentów, których wymaga od nas urząd skarbowy, aż po omówienie innych ważnych kwestii.

Wiele kancelarii wprowadzą również możliwość spotkań online, organizowanych na platformach takich jak np. Zoom. Wówczas nie musisz czekać długo na odpowiedź, a wszystkie Twoje sprawy są omawiane na bieżąco. Konsultacja online jest świetnym rozwiązaniem również dla tych osób, które w danym czasie nie przebywają w konkretnej miejscowości, a potrzebują pilnej konsultacji.

Więcej informacji znaleźć można na kdptax.pl/sklep

Dodaj komentarz