Kosmetyki naturalne Naturelia

kobieta

Nie uczulają, nie zawierają konserwantów i doskonale pachną – takie właśnie są kosmetyki naturalne. Obenie coraz częściej podejmujemy świadome decyzje przy wyborze kosmetyków do pielęgnacji skóry. Powodem jest chęć korzystania z przyjaznych środowisku produktów, poszukiwanie kosmetyków o potwierdzonym działaniu lub nieprzyjemne doświadczenia związane z używaniem drogeryjnych marek. Wszystko to skłania nas do poszukiwania produktów, które w swoim składzie mają od wieków wykorzystywane naturalne składniki.

Nr 1 dla alergików i osób o wrażliwej skórze

Kosmetyki naturalne posiadają prosty skład. Nie znajdziemy w nich substancji takich jak parabeny, drażniące SLS-y czy ułatwiające wnikanie drobnoustrojów PEG-i, dlatego nie będą one uczulać i powodować zaczerwień. Dobre kosmetyki, by przynosić zadowalające nas efekty, nie potrzebują chemikaliów, konserwantów i toksyn, które mogą kumulować się w naszym organizmie i powodować różnego rodzaju choroby. Bazą naturalnych produktów są substancje czynne pozyskiwane z natury, dzięki czemu są one bezpieczne, a co najważniejsze skuteczne.

Uniwersalność biokosmetyków

Substancje czynne pozyskiwane z naturalnych surowców, jak np. oliwa z oliwek, wykazują wszechstronne działanie. Oliwa wraz z innymi składnikami wykazuje działanie przeciwzapalne, ale również nawilżające i pobudzające krążenie, dlatego może być ona jednocześnie składnikiem kremu nawilżającego, żelu pod prysznic czy pomadki odżywiającej usta. Produkty naturalne cechuje również uniwersalność zastosowania, będą one odpowiednie zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci, które wymagają delikatnej pielęgnacji skóry, niepowodującej podrażnień.

Kosmetyki przyjazne dla środowiska i zwierząt

Produkcja kosmetyków naturalnych odbywa się z poszanowaniem surowców i dbałością o środowisko naturalne. Składniki zazwyczaj pochodzą ze zrównoważonego lub ekologicznego rolnictwa, przez co produkty są wysokiej jakości i mają potwierdzone działanie. Są one także bezpieczne, gdyż do uprawy roślin nie stosuje się szkodliwych środków.

Naturelia – naturalne kosmetyki z oliwy z oliwek

Sklep internetowy Naturelia, zainspirowany wszechstronnymi właściwościami oliwy z oliwek, w tym jej dobroczynnym wpływem na włosy, twarz oraz skórę, stworzył linię naturalnych kosmetyków. Produkty zawierające organiczną oliwę z certyfikatem OXYGONO wykazują działanie nawilżające, przeciwzmarszczkowe i wygładzające. Seria kosmetyków obejmująca m.in. kremy do twarzy, balsamy do ciała, naturalne szampony i mydła, pozwala na stworzenie własnego domowego SPA.

Dodaj komentarz