Krk i Brac – chorwackie wyspy, które pokochali Polacy

podróże

Chorwacja należy do jednych z najlepszych i najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Piękne plaże, rewelacyjna pogoda, zabytki, a wszystko to w atrakcyjnych cenach. Zastanawiasz się, czy wyjazd wakacyjny do Chorwacji będzie dla Ciebie? Z pewnością, jeśli cenisz sobie piękne okoliczności przyrody, przepyszne jedzenie, czy wyjątkowe zabytki. Jeśli jednak jeszcze się wahasz, to poznaj Krk i Brac, czyli chorwackie wyspy, które pokochali Polacy.

Wyspa Krk

Wyspa ta mieści się w zatoce Kvarner. Krk jest największą z wysp na Morzu Adriatyckim. Krk z pewnością zachwyci wszystkich miłośników natury, bo łączy w sobie zróżnicowane ukształtowanie terenu, pasma górskie, klify, a także dziko rosnącą lawendę i szałwie.Na wyspie Krk mieści się rezerwat przyrody Glavotok oraz niesamowita wysepka Košljun, która nazywana jest fenomenem natury i kultury. Na wyspie nie zabraknie także winnic, sadów, gajów, oraz możliwości kąpieli leczniczych w błotach zatoki Soliny. Często o wyspie Krk mówi się, że to Chorwacja w pigułce. Z pewnością jest to rewelacyjne miejsce na pierwszy wyjazd do Chorwacji – przybliży nam klimat tego miejsca, a także zachwyci – roślinnością, okolicznościami przyrody, czy wyjątkowymi zabytkami.

Wyspa Brac

To druga chorwacka wyspa, która cieszy się ogromną popularnością wśród rodaków. Co jest w niej takiego wyjątkowego? Wyspa Brac bardzo często polecana jest na wakacje, dla tych, którzy pragną błogiego lenistwa. Brac oferuje przepiękne piaszczyste plaże, takie jak Zlatni Rat, czy doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Co więcej, na wyspie mieści się także wiele zabytków, takich jak historyczne osady na przykład Škrip — czyli najstarsza osada na Brac. Godnym odwiedzenia miejscem jest także klasztor Pustynia Blaca, który został wzniesiony przez mnichów pod stromym klifem.

Nic dziwnego, że Chorwacja cieszy się taką popularnością wśród Polaków. To idealne miejsce na wakacyjne wojaże, które będzie doskonałe zarówno dla tych, którzy lubią błogie lenistwo, jak i tych preferujących aktywność fizyczną i sporty wodne. W ofercie BP ITAKA znajdziesz propozycje wycieczek do Chorwacji – wybierz taką, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i ciesz się wymarzonym urlopem – pełnym słońca, relaksu i wyjątkowych atrakcji.

Dodaj komentarz