Kto zajmuje się tłumaczeniem nawigacji w aucie na język polski?

nawigacja

Podróżowanie bez nawigacji w samochodzie? Dziś trudno sobie wyobrazić jazdę bez tego jakże przydatnego urządzenia. Ale co zrobić, jeśli mówi ono do nas w obcym, niezrozumiałym języku?

Mapa rozłożona na kolanach i gorączkowe wypatrywanie drogowskazów. Gdy coś pójdzie nie tak, trzeba się zatrzymać i prosić o pomoc przechodnia. „Jak dotrzeć do miejscowości X?” „Jak trafić na ulicę Y?”. Ludzie zwykle reagują życzliwie, nierzadko jednak swoim zawiłym tłumaczeniem wprowadzają w błąd. Gorzej, gdy późną nocą znajdziemy się na bezdrożu i nie ma kogo prosić o pomoc… Na szczęście, dzięki upowszechnieniu nawigacji GPS takie podróżowanie należy już do przeszłości.

Nawigacja GPS – najlepszy sprzymierzeniec w podróży

Dziś uruchomienie nawigacji przed wyruszeniem w dłuższą trasę lub odwiedzeniem nieznanej miejscowości jest czymś oczywistym. Dzięki niej nasza uwaga może w pełni skoncentrować się na prowadzeniu pojazdu i unikaniu niebezpieczeństw na drodze. Wystarczy prowadzić pojazd i wsłuchać się w miły głos mówiący kiedy i gdzie należy skręcić i jakiego pasa się trzymać.

Obecnie coraz więcej producentów samochodów fabrycznie instaluje modele nawigacji w samochodach. Są o wiele wygodniejsze od przenośnego sprzętu i lepiej sobie radzą w sytuacjach specjalnych, gdy znajdujemy się w obszarze, gdzie występują zakłócenia w odbiorze sygnału GPS, na przykład po wjechaniu od tunelu.

Rozwiązanie problemu z fabryczną nawigacją

Niestety, po zakupie auta z wbudowaną nawigacją kierowcy stają przed istotnym problemem: fabryczne nawigacje w języku polskim praktycznie nie istnieją.

Jak temu zaradzić? Jak się okazuje, diler czy serwisy samochodowe nie pomogą, gdy potrzebne jest spolszczenie nawigacji.

Na szczęście istnieją profesjonalne firmy takie jak https://fabryczne.pl/, które zajmują się wgrywaniem języka polskiego do nawigacji. Spolszczenie fabrycznej nawigacji polega na aktualizacji oprogramowania w urządzeniu. W tym celu stosuje się płytę z aktualizacją. Po umieszczeniu płyty w czytniku automatycznie wszczyna się proces aktualizacji oprogramowania.

Misja trudna, a jednak możliwa

Płytki takie powstają dzięki pracy programistów, którzy wprowadzają tłumaczenie nawigacji używając do tego programu, w którym powstał oryginalny software nawigacji.

Każda wersja fabrycznej nawigacji wymaga przygotowania osobnego tłumaczenia. To dlatego czasem w wybranych modelach aut brakuje polskiej wersji językowej i niezbędne jest wprowadzenie tłumaczenia nawigacji przez profesjonalny serwis.

Dzięki temu zabiegowi menu staje się zrozumiałe, a programowanie celu o niebo łatwiejsze. A co najważniejsze, słyszymy dobrze dopasowane do oryginału komunikaty w języku polskim.

Dodaj komentarz