Kuchnia w mieszkaniu na wynajem

kuchnia

Wykańczanie i wyposażanie mieszkania na wynajem powinno być dobrze przemyślane, aby zoptymalizować przychody z inwestycji. W pierwszej kolejności warto zastanowić się, jakie będą potrzeby przyszłych wynajmujących.

Różne grupy najemców mają różne preferencje, dlatego ważne jest dobre dopasowanie rodzaju i standardu wyposażenia. Jak wiadomo najdroższym pod kątem wyposażenia pomieszczeniem jest kuchnia, więc szczególnie ważne jest dobre jej zaplanowanie. Dzięki dobremu dostosowaniu typu wykończenia oraz rodzaju wyposażenia do grupy docelowej można zapobiec przeinwestowaniu, co niestety jest częstym błędem osób, które zaczynają przygodę z wynajmem.

Wykończenie powierzchni

W kuchni ze względu na dużą wilgotność konieczne jest stosowanie materiałów, które są odporne na działanie wilgoci. Jeśli ściany zamierzasz wykończyć płytami kartonowo gipsowymi to powinny to być płyty zielone. Ten rodzaj płyt ma powłokę kartonowa nasączoną impregnatem, dzięki czemu para wodna nie stanowi zagrożenia dla stabilności i estetyki wykończenia. Na takich płytach gk można z powodzeniem położyć płytki lub płyty szklane lub meblowe pomiędzy blatem a szafkami górnymi. Pozostałe fragmenty ścian oraz sufity warto pomalować farbami odpornymi na wilgoć. Na podłodze mogą również znaleźć się płytki lub wykładzina PCV, która jest tańsza, a jej montaż wymaga mniej czasu. W przypadku wynajmu dla klientów o wysokich wymaganiach można też pokusić się o położenie na posadzce specjalnych paneli odpornych na wodę.

Wyposażenie

W tym zakresie warto dobrze zastanowić się liczbą i klasą sprzętów AGD. Na pewno w każdej kuchni musi być lodówka, ale piekarnik, czy ekspres do kawy już niekoniecznie. Jeśli mieszkanie będzie wynajmowane kilku osobom, to warto zadbać o dużą lodówkę oraz odpowiednią ilość szafek do przechowywania naczyń oraz żywności. W przypadku mieszkań studenckich lepiej jest kupić mikrofalówkę niż piekarnik. W kawalerkach można przeważnie zamontować małą płytę grzewczą z dwoma palnikami. Jeśli mieszkanie ma mieć wysoki standard to także wyposażenie kuchni powinno wyglądać elegancko i działać bez zarzutu.

Dodaj komentarz