Kurs na koparkę – sprawdź, w jakich branżach możesz pracować

kurs

Kurs na operatora koparki to jedno z najpopularniejszych szkoleń zawodowych w Krakowie. Nie bez przyczyny – Jak pokazuje wiele statystyk (m.in. raporty dotyczące zawodów uznawanych za deficytowe w danym regionie, przygotowywane przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy), operatorzy koparek czy koparko-ładowarek to niezwykle pożądani pracownicy.

W wielu branżach nadal brakuje osób z wyżej wspomnianymi umiejętnościami – a kurs na operatora koparki z pewnością może to zmienić. Z raportów sporządzanych przez Urzędy Pracy wynika również, że ofert pracy dla operatorów koparek czy koparko-ładowarek wciąż przybywa – i nic dziwnego. Taki stan rzeczy związany jest z licznymi pracami ziemnymi w ramach różnych inwestycji (nie tylko z funduszy unijnych), prowadzonymi w całej Polsce. Zawód ten jest jednak możliwy do wykonywania nie tylko w branży budowlanej – choć to najpopularniejszy obszar prac, w którym kurs na koparkę jest niezbędny.

Kurs operatora koparko-ładowarki to pewna inwestycja w zawód

Operator koparki (kurs zawodowy to pierwszy krok do zdobycia tej profesji) przede wszystkim może podjąć pracę w budownictwie. I nie chodzi tu tylko o wielkie firmy budowlane (wykonawcze), na co dzień realizujące duże zlecenia i zamówienia publiczne. Kurs na operatora koparki otwiera przed kandydatami drzwi do kariery… we własnej firmie. Najważniejszą bowiem zaletą tego zawodu jest fakt, iż posiadając uprawnienia oraz własną koparkę czy koparko-ładowarkę można założyć działalność gospodarczą i świadczyć usługi koparkowe. Do tego rodzaju firm często zwracają się korporacje, miejskie urzędy zajmujące się przebudową dróg, sieci cieplnych czy wodociągowych, a także prywatni inwestorzy – od właścicieli małych działek, aż po deweloperów, budujących kolejne osiedle mieszkaniowe.

Ponadto wyżej wspomniany kurs (operator koparko-ładowarki) przydaje się również w innych zakładach i branżach. Osobę z podobnymi uprawnieniami chętnie zatrudnią kopalnie odkrywkowe (do ładowania czy przerzucania odkrywki), nadleśnictwa, które bardzo często prowadzą niezbędne prace ziemne, sprzedawcy materiałów budowlanych (m.in. piasku), żwirownie, betoniarnie, tartaki i wszystkie inne przedsiębiorstwa, w których ukończony kurs na operatora koparki jest umiejętnością cenną i pożądaną.

Kursy zawodowe – Kraków i okolice

Gdzie najlepiej rozpocząć szkolenia zawodowe? Kraków i okolice to prawdziwe zagłębie ofert pracy dla osób po kursie na operatora koparko-ładowarki, więc z całą pewnością to właśnie na tym terenie warto rozpocząć swoją karierę w popularnej „budowlance”. Na terenie Małopolskie prowadzonych jest mnóstwo inwestycji, a poza tym bliskość przemysłowego Dolnego Śląska gwarantuje zatrudnienie w kopalniach odkrywkowych czy składach materiałów budowlanych.

Jedna z firm, która prowadzi szkolenia zawodowe w Krakowie (w tym kurs na operatora koparki czy koparko-ładowarki) to szkolenia MM.  Dlaczego warto im zaufać? Program samego kursu został opracowany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. Ponadto kurs operatora koparko-ładowarki i innych maszyn budowlanych zawiera obszerną część teoretyczną oraz profesjonalną część praktyczną, idealnie przygotowującą kursantów do wykonywania zawodu. Do tego wszystkiego kandydaci otrzymują materiały szkoleniowe oraz ubezpieczenie NNW. Indywidualne podejście i praca w małych grupach zapewniają komfort nauki, a wykwalifikowana kadra gwarantuje świetne przygotowanie do egzaminu. Minimum formalności i maksimum efektów – to cecha, która charakteryzuje SzkoleniaMM.

Dodaj komentarz