Laseroterapia kolana

kolano

Nowoczesne technologie w służbie medycynie, czyli dlaczego warto zdecydować się na terapię kolana z użyciem zimnego lasera?

Nowoczesne rozwiązania technologiczne znajdują swoje zastosowanie między innymi w medycynie. Dzięki rozwojowi nauki możliwa jest na przykład laseroterapia kolana. Na czym polega to rozwiązanie i w jakich sytuacjach warto je zastosować? Przeczytaj poniższy artykuł, by poznać odpowiedzi na te pytania.

Terapia z użyciem zimnego lasera – szerokie możliwości zastosowania

Laseroterapia to metoda leczenia, która zdobywa sobie w ostatniej dekadzie coraz liczniejszych zwolenników. Dzieje się tak między innymi z uwagi na szerokie możliwości wykorzystania lasera w kosmetologii, medycynie estetycznej, dermatologii, a nawet stomatologii. Niewątpliwym atutem związanym z laseroterapią jest jej bezinwazyjny charakter. Zabieg z użyciem lasera nie pozostawia na ciele żadnych śladów, odkształceń czy blizn.

Z użyciem lasera możliwe jest zwalczenie wielu chorób, od tych najmniej poważnych, lecz uciążliwych (zalicza się do nich między innymi trądzik), aż po choroby nowotworowe. Jednym z popularnych sposobów wykorzystania tej technologii jest zabieg określany jako laseroterapia kolana.

Leczenie z użyciem lasera – na czym polega?

Wbrew pozorom, zrozumienie istoty laseroterapii nie powinno być trudne nawet dla osoby, która nie ma zbyt obszernej wiedzy na temat medycyny. Terapia z użyciem tego rozwiązania polega na długotrwałym emitowaniu wiązki światła (to, jakie jest jej natężenie, zależy od rodzaju schorzenia i stopnia jego zaawansowania) skierowanej na odpowiedni fragment ciała.

W przypadku chorób zwyrodnieniowych kolan wystarczy przeprowadzić zabieg trwający nie więcej niż jeden kwadrans (czynność ta powinna być powtarzana kilkanaście razy, w kilkudniowych odstępach). Odpowiednio przeprowadzona laseroterapia umożliwia uśmierzenie bólu i stanów zapalnych. Ponadto, możliwe jest dzięki temu znaczne przyspieszenie procesu regeneracji stawów oraz gojenia nawet zaawansowanych ran.

Terapia zimnym laserem – gdzie można ją przeprowadzić?

Jeśli chcesz, by terapia z użyciem zimnego lasera była przeprowadzona z zachowaniem najwyższych standardów i wykorzystaniem wysokiej jakości aparatury, koniecznie zdecyduj się na wybór renomowanego ośrodka leczniczego. Jednym z nich jest Centrum Medyczne San-Medical, które oprócz terapii z wykorzystaniem zimnego lasera zajmuje się także przeprowadzaniem takich zabiegów estetycznych jak na przykład korekcja uszu nićmi Aptos czy przeszczep włosów.

Dodaj komentarz