Leasing – popularna forma finansowania

auto

Popularność leasingu nie słabnie i jest on jednym z motorów napędowych branży motoryzacyjnej. Według danych z roku 2017 zanotowano blisko 16% wzrost leasingobiorców (głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw) w stosunku do roku poprzedniego.

Najprościej rzecz ujmując, leasing jest formą finansowania, w której jedna strona umowy przekazuje drugiej stronie prawo do użytkowania konkretnej rzeczy – w omawianym tutaj przypadku będzie to samochód. Głównym zaletami tego rozwiązania jest stosunkowo niewielkie zaangażowanie kapitału własnego, tarcza podatkowa oraz możliwość rozliczenia podatku VAT.

Przedsiębiorcy potrzebują aut przede wszystkim w celach reprezentacyjnych, handlowych bądź dostawczych. To trzy obszary, w których leasing jest najpopularniejszy. Poza tym jest on obecnie traktowany głównie jako forma użytkowania samochodu z opcją stania się jego właścicielem, a nie jako forma zakupu.

Bywa, że oferty leasingowe proponowane są przez samych dealerów. Tak jest w przypadku koncernu Nissan i współpracującego z nim banku RCI Banque – https://www.nissanfinance.pl/finansowanie/leasing.

Co charakteryzuje taką ofertę? Przed wszystkim prosta procedura uzyskania leasingu – wszystkie formalności załatwiane są na miejscu (w autoryzowanym salonie), natomiast opłaty związane z rejestracją pojazdu ponosi leasingodawca. Inną zaletą jest elastyczność. To od klienta zależy na jakich zasadach chce korzystać z oferty finansowania – ma on możliwość ustalenia opłaty wstępnej (minimalnie może ona wynosić 0%) oraz okres leasingu (od 24 do 60 miesięcy). Warto dodać, że leasing dostępny jest dla całej gamy samochodów marki Nissan, a okresowo dostępne są oferty promocyjne na wybrane modele.

Przeglądając propozycje leasingowe, należy bardzo dobrze przejrzeć umowy pod kątem dodatkowych opłat – najczęściej zdarza się, że obligatoryjne jest skorzystanie z ubezpieczenia. Nie są to jednak zazwyczaj kwoty bardzo duże, które w znaczącym stopniu zmniejszałyby atrakcyjność danej oferty.

Dodaj komentarz