Miska z funkcją bidetu – dlaczego warto postawić na nowoczesne WC?

łazienka

Tutaj omówię plusy i minusy posiadania miski z funkcją bidetu. Zajmę się zarówno praktycznymi, jak i estetycznymi aspektami tego typu misek, abyś mógł podjąć świadomą decyzję, czy jedna z nich jest dla Ciebie odpowiednia.

Czym jest bidet?

Bidet lub „myjka” to nasadka, którą można dodać do Twojej toalety, która pozwoli Ci umyć pośladki wodą po każdym użyciu. Jest to popularna funkcja w wielu krajach wschodnich, ale dopiero niedawno stała się bardziej popularna w Stanach Zjednoczonych czy Europie. Bidet może mieć formę nasadki, która pasuje do górnej części Twojej obecnej muszli klozetowej, lub może być wbudowany w strukturę Twojej nowej toalety.

Funkcja bidetu znacznie zwiększa koszt toalety, dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji rozważyć zalety i wady.

Oto kilka rzeczy, o których warto pomyśleć przed zakupem miski z funkcją bidetu:

Jedna rzecz, której wiele osób nie bierze pod uwagę przy zakupie toalety z bidetem, to fakt, że nowa nasadka do bidetu będzie znajdować się na bieżącej toalecie. Może to powodować dyskomfort podczas siedzenia, jeśli jesteś większych rozmiarów. Kolejną rzeczą do rozważenia jest możliwość zobaczenia bidetu z bieżącej toalety. Może to utrudnić korzystanie z łazienki gościom, którzy czują się niekomfortowo z tym, co widzą lub nie wiedzą, jak prawidłowo korzystać z bidetu.

Jeśli masz małe dzieci, funkcja bidetu w łazience może nie być idealna ze względu na możliwość rozlania wody na podłogę po każdym użyciu. Względy kosztów — toaleta z bidetem może kosztować więcej niż zwykła toaleta! Ważne jest, aby zastanowić się, czy będziesz wystarczająco korzystać z tej dodatkowej funkcji, aby była warta dodatkowych kosztów.

Koszty instalacji mogą również dodać do całkowitego kosztu, jeśli musisz zatrudnić kogoś do zainstalowania nowej miski. W zależności od miejsca zamieszkania może to oznaczać, że funkcja bidetu jest w rzeczywistości droższa niż zainstalowanie całkowicie nowej toalety.

Jeśli instalujesz bidet w swoim domu, upewnij się, że wokół podstawy toalety jest wystarczająco dużo miejsca na czyszczenie i konserwację. Jeśli nie masz pewności, ile masz miejsca lub czy będzie pasować do Twojego obecnego układu łazienki, dobrym pomysłem może być zatrudnienie profesjonalisty, który pomoże Ci określić, która opcja będzie najlepsza.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę umiejscowienie funkcji bidetu i jej wpływ na resztę łazienki. Jeśli masz małe dziecko lub osobę starszą mieszkającą w domu, upewnij się, że po każdym użyciu nie ma rozlanej wody na podłodze. Może to spowodować poważne obrażenia w przypadku poślizgnięcia się.

Dodaj komentarz