Naprawa skrzyni biegów w autoryzowanym serwisie

auto

Kierowcy uważają, że manualna skrzynia biegów oznacza mniej awarii i niższe koszty utrzymania. Należy jednak pamiętać, że manualne skrzynie biegów również miewają awarie, które należy zdiagnozować i naprawić. Wbrew pozorom w manualnych skrzyniach może popsuć się wiele elementów. W celu obniżenia kosztów produkcji firmy produkują różne podzespoły nie tylko do własnego użytku, ale także w celu sprzedaży innym firmom. Wczesna diagnoza wszelkich problemów pozwoli uniknąć wysokich kosztów lub wypadku drogowego.

Niepokojące objawy

Doświadczony kierowca, który zna swój samochód, na pewno zauważy nawet początki awarii skrzyni biegów. Jednym z pierwszych objawów są trudności występujące przy wrzucaniu pierwszego biegu podczas postoju. Problem z ruchem dźwigni zmiany biegów występujący po dociśnięciu lub odpuszczeniu sprzęgła na pierwszym biegu również zwiastuje problemy ze skrzynią biegów. Niepokojącym objawem jest również głośny dźwięk lub pisk, który towarzyszy jeździe na 5 i 6 biegu na autostradzie. Dźwięki wzmacniają się w przypadku dociśnięcia lub spuszczenia pedału gazu. Mogą również wystąpić komplikacje przy zmianie biegu z 3 na 4. W przypadku zauważenia jakichkolwiek niepokojących zmian należy udać się do warsztatu celem diagnozy i wykonania naprawy.

Naprawa skrzyni biegów

Właściciel samochodu w przypadku zauważenia problemów ze skrzynią biegów powinien zgłosić się do warsztatu. ASO Hyundai Warszawa dokona diagnozy problemu i zaproponuje korzystne warunki naprawy. Bogate doświadczenie mechaników pozwoli znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie. W autoryzowanych serwisach korzystamy tylko z najlepszej jakości sprzętu oraz części. Pozwoli to na wykonanie naprawy w pełni profesjonalny sposób. Naprawa w ASO nie spowoduje utraty gwarancji producenta samochodu. Pracownik serwisu po dokonaniu wyceny naprawy skontaktuje się z właścicielem samochodu i ustali szczegóły naprawy.

Jak dbać o skrzynię biegów?

Odpowiednie użytkowanie skrzyni biegów pozwoli uniknąć poważnych awarii i znacznie obniży koszty eksploatacji. Podczas codziennej jazdy należy unikać niskich obrotów silnika. Ekonomiczna jazda to najszybszy sposób na zużycie skrzyni biegów, ponieważ pojawiają się przeciążenia niszczące koła zębate i łożyska. Ważne jest również pilnowanie poziomu oleju w skrzyni biegów. Niewłaściwa ilość płynu będzie bowiem niszczyła koła zębate. Jeśli występuje wyciek oleju, konieczna jest natychmiastowa naprawa. Biegi należy zmieniać tylko z użyciem sprzęgła i wciskając je do końca. Również zbyt szybka zmiana biegów będzie powodowała zużywanie elementów, np. synchronizatorów.

Dodaj komentarz