Niestandardowe zastosowanie drabiny aluminiowej

drabina

Bardzo często zdarza się, że posiadamy drabinę, która jedynie kurzy się w piwnicy. Czy zdajecie sobie sprawę, że nieużywaną drabinę można wykorzystać w niekonwencjonalny sposób? Nie jest to sprzęt, który musimy wykorzystywać stricte w celach użytkowych. Jej stylowa aranżacja może totalnie zmienić nie tylko wygląd drabiny, ale i funkcjonalność. Drabiny z aluminium obecnie są jednymi z najbardziej popularnych na rynku, ale czy wiecie, jak wykorzystać ją inaczej niż wszyscy?

Funkcja nr 1 – przechowywanie

Drabiny aluminiowe, można śmiało wykorzystać jako miejsce na przechowywanie. Charakteryzują się tym, że jedna strona drabiny jest pochyła, druga prosta, a na szczycie znajduje się przestrzeń ogrodzona barierkami. A więc jak ją zagospodarować? Po pierwsze, warto pomyśleć o drabinie jak o pewnego rodzaju hak na ubrania! Na szczeblach można powiesić wieszaki z ubraniami czy poprzewieszać paski do spodni. Jeśli posiadamy rozpinane naszyjniki czy korale dobrym pomysłem jest wykorzystanie szczebli jako stojak na biżuterię. Wprowadzi to ład i porządek w naszych błyskotkach. Podesty robocze, wykorzystane jako półki i szafki, idealnie sprawdzą się w salonie jako regał, a w łazience jako przybornik na kosmetyki i ręczniki. Ciekawym rozwiązaniem jest przykręcenie do nóżek drabiny kółek – wtedy otrzymamy mobilny mebel!

Funkcja nr 2 – ozdoba

Jeśli kolor drabiny nie pasuje do Twojego wnętrza – przemaluj je! Spersonalizuj! Dostosuj wszystko do własnych potrzeb i wymagań. Tak przerobiona drabina idealnie sprawdzi się we wnętrzu w stylu loftowym czy industrialnym. Dobrym pomysłem jest zostawienie drabiny w kolorze metalicznego aluminium lub pomalowanie jedynie kilku jej elementów, aby nadać im mocniejszy akcent. Aby nasza aranżacja była bardziej stylowa można zawiesić na szczeblach drabiny doniczki z kwiatami. Wystarczy jedynie przymocować do nich, dobrane do szerokości stopnia, haki. Przestrzeń na szczycie drabiny można wykorzystać jako miejsce na piękną, zwisającą roślinę. Jeśli chcemy nadać naszemu wnętrzu przytulności ciekawym rozwiązaniem będzie zawieszenie na drabinie sznurów z lampkami. I nietypowa dekoracja gotowa!

Niestandardowych sposobów na wykorzystanie drabiny aluminiowej jest bardzo wiele, a ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia. Warto wykorzystywać sprzęty, które już mamy w domu – wystarczy czasem nadać im nowe życie.

Dodaj komentarz