O czym warto pamiętać wybierając basen stelażowy do ogrodu?

basen

Wiele osób, które mają luksus w postaci posiadania własnego ogrodu, w porze letniej poszukuje dobrego basenu, który pozwoli całej rodzinie zaznać nieco ochłody w upalne dni. Nie żyjemy w klimacie, w którym popularne (i praktyczne) są baseny betonowe. Bardzo dobrą alternatywą dla nich są baseny stelażowe – https://basenyogrodowe.pl/. Co warto wiedzieć o ich wyborze i użytkowaniu, aby móc w sposób satysfakcjonujący i bezpieczny z nich korzystać?

Gdzie najlepiej ustawić basen stelażowy?

Odpowiednia lokalizacja basenu w ogrodzie jest bardzo ważna, zarówno dla komfortu i bezpieczeństwa korzystania z kąpieli, jak i wygody poruszania się po posesji. Ze względu na różne wymiary basenów przed zakupem warto dokładnie zmierzyć miejsce, w którym docelowo jeden z nich ma zostać umieszczony. Po ustawieniu basenu powinno zostać jeszcze nieco miejsca, które umożliwi swobodny ruch, którego nie będą utrudniały poszczególne elementy instalacji.

Idealne miejsce na basen stelażowy to miejsce, które będzie dobrze nasłonecznione przynajmniej przez większość dnia, co pozwoli na naturalne ogrzanie wody. Dla bezpieczeństwa konstrukcji i ograniczenia zanieczyszczania wody warto zadbać o to, by basen znalazł się możliwie jak najdalej od drzew czy krzewów. Z oczywistych względów nie może sąsiadować również z instalacją elektryczną.

Jak przygotować bezpieczne podłoże pod basen stelażowy?

Dla komfortowej i bezpiecznej kąpieli należy zadbać o to, by grunt, na którym umieszczony zostanie basen, był idealnie równy i twardy. Nie mogą znajdować się na nim choćby najmniejsze, ostre elementy (kamienie, gałązki, odłamki szkła itp.), które mogłyby szybko doprowadzić do jego nieodwracalnego uszkodzenia. Dlatego tez często jeszcze przed rozstawieniem i zakupem basenu należy wypoziomować i oczyścić wybrany obszar.

Dla zwiększenia komfortu kąpieli warto zastanowić się nad zakupem specjalnej maty, którą umieszcza się pomiędzy podłożem a zbiornikiem (coraz częściej jest dostępna w zestawie z basenem, co należy przed zakupem sprawdzić). Taka mata to nie tylko dodatkowa ochrona przed uszkodzeniem dna, ale również niezawodna izolacja cieplna.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając basen stelażowy?

Ze względu na dużą popularność, na rynku dostępny jest szeroki wybór basenów stelażowych. Szeroka oferta jednak nie oznacza, że przed zakupem nie warto zastanowić się nad kilkoma dość istotnymi kwestiami. Przede wszystkim dla zwiększenia łatwości użytkowania basenu warto wyposażyć się z pompę filtrującą -dzięki temu urządzeniu woda zawsze będzie czysta, co z kolei jest ważne dla zdrowych i bezpiecznych kąpieli. Dodatkowo jest to najbardziej stabilny i solidny typ basenu ogrodowego spośród wszystkich dostępnych na rynku, możliwy do nabycia w dość atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz