Panele LVT – czy sprawdzą się w domu jednorodzinnym?

okna

Panele winylowe mają wiele cech, które pożądane są w każdym domu. Wciąż nie są jednak bardzo popularne, dlatego warto o nich mówić oraz wskazywać na zastosowania, w których sprawdzą się wręcz idealnie. Na początek warto wiedzieć czym są. Wykonywane są z tworzyw sztucznych, dzięki czemu unikają wielu niekorzystnych zmian typowych choćby dla drewna czy kamienia. Bardzo często odnajdują się w sytuacjach, w których tamte zawodzą.

Panel a może kamień?

Największą zaletą paneli LVT jest fakt, że mogą być one wykorzystywane wszędzie. Jako że powstały z tworzyw sztucznych, żadnym problemem nie jest dostosowanie ich do danego zadania. Mogą one swym wyglądem przypominać drewniane panele, parkiety, kafelki a nawet kamienne podłogi. Sprawia to, że winylowe panele są nieocenione w każdym, ponieważ nikt tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy, że to co mamy na podłodze, to nie prawdziwa dębowa podłoga.

Banalny montaż

Podłogi winylowe mają to do siebie, że ich implementacja jest naprawdę prosta. Można je kleić bądź łączyć za pomocą specjalnych wbudowanych w nie klipsów. Działa to podobnie jak puzzle. Wystarczy tylko w odpowiedni sposób wcisnąć końcówki między sobą. Ta korzyść jest szczególnie ważna, gdy sami chcemy założyć takie panele winylowe. Nie musimy wydawać góry pieniędzy, aby ktoś wykonał za nas tę całkiem prostą oraz przyjemną pracę. A zawsze miło mieć te kilkaset złotych w portfelu więcej.

Łatwe czyszczenie

Panel winylowy czyści się naprawdę łatwo. Działa on podobnie do linoleum, czyli nic w niego nie wnika. Znika więc całkowicie problem przebarwień, które zdarzają się na podłogach drewnianych czy kamiennych. Z tego względy można śmiało wykorzystywać je w kuchni, gdzie może zdarzyć się wszystko. Kompot na podłodze, łyżka od zupy, czy coś, co wykipiało z garnka. W przypadku podłóg winylowych wystarczy to po prostu wytrzeć ścierką albo mopem.

Podłoga na każdą kieszeń

Panele LVT są dość drogie, ale wciąż dużo tańsze niż prawdziwe drewniane podłogi. Nie mówiąc już o kamiennych kaflach, które potrafią kosztować fortunę. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na tak duży wydatek, to podłoga winylowa jest idealną alternatywą. Mało, kto dostrzeże, że znajdujący się na podłodze twór to nie prawdziwe drewno, a w naszej kieszeni pozostanie nawet kilka tysięcy złotych więcej. A to już ważny powód, aby rozważyć instalację takich zamienników.

Ogromny wybór wzorów

Wspominaliśmy o tym wcześniej, ale warto to wyeksponować. Jeśli chodzi o winylowe panele, to co oferuje dzisiejszy rynek, jest nieskończonym zbiorem kształtów, wzorów oraz kolorów. Za niewielkie pieniądze można więc stworzyć naprawdę magiczną przestrzeń, która będzie spełniała wszystkie nasze wymagania. Nierzadko zdarza się, że nie można dobrać szwedzkiej podłogi do wcześniej upatrzonych mebli, a w przypadku podłogi winylowej, taki problem wręcz nie istnieje.

Luksusowa łazienka

Winyle mogą przypominać kafelki, a nawet marmur. Wielu z nas skrycie marzy o tym, aby mieć łazienkę niczym z wielkiego pałacu. Korzystając z dobrodziejstwa paneli winylowych, można taką uzyskać. Dzięki oszczędności na podłodze, można pozwolić sobie na zakup droższej armatury łazienkowej, która również nie należy do najtańszych. Jeśli chodzi o same łazienki, przy pomocy takowych paneli można imitować drewniane podłogi, które mimo że wyglądają świetnie, nie mogą być w nich wykorzystywane.

Dziecko w domu

Posiadacze dzieci wiedzą, że te mogą nabroić wszędzie. Drewniana podłoga pomazana markerem, nadaje się do wyrzucenia albo przykrycia ją grubym dywanem. Panele winylowe nie mają takich problemów, ponieważ bez problemu można oczyścić je z tego, czym pokryły je dzieci. Co równie ważne, podłogi winylowe są bezpieczne nawet dla maluchów, ponieważ naprawdę łatwo jest zadbać o ich nieskazitelną czystość.

Taras bez gnijącego drewno

Panele LVT nadają się również do tego, aby pokrywać nimi powierzchnie poza domem. Idealnie wręcz sprawdzą się na tarasach oraz balkonach, gdzie mogą udawać granitowe albo drewniane podłogi. Jako że nie reagują na wilgoć oraz zmiany temperatury mogą być bez przeszkód tam wykorzystywane.

Dodaj komentarz