PicoSure – leczenie i redukcja blizn laserem

kobieta

Leczenie blizn nie należy do prostych kuracji, zwłaszcza jeśli blizny są głębokie i zajmują dużą powierzchnię na skórze. Najlepsze sposoby na usuwanie blizn potrądzikowych czy pooperacyjnych to te z wykorzystaniem promieni lasera. Jak wygląda laserowe usuwanie i redukcja blizn, wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, gdzie do eliminowania zmian skórnych wykorzystuje się m.in. najnowszy laser pikosekundowy PicoSure.

Blizny są sklepieniem komórek tkanki łącznej włóknistej, która wypełnia uszkodzenia skóry właściwej. Im większa rana czy zadrapanie, tym większa powstaje blizna. Bardzo często zdarza się, że blizny mają charakter zanikowy i wypełnienie ubytku pozostawia w skórze widoczny ślad w formie wgłębień. Naprzemienne wgłębienia i wypukłości są charakterystyczne w przypadku śladów po trądziku. Blizny potrądzikowe zwykle nie są duże, jednak punktowo zajmują większą powierzchnię na twarzy, dekolcie, plecach czy ramionach. Są to zmiany, które potrafią uprzykrzyć życie, zaburzyć spokój i wywołać wiele kompleksów. Ślady po trądziku na twarzy trudno ukryć przy pomocy makijażu, a ich często intensywne zabarwienie dodatkowo uwidacznia nieestetyczne blizny i postarza nawet o kilkanaście lat.

Sporym problemem często są również blizny pooperacyjne, po inwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej czy pourazowe, gdzie niekiedy dochodzi do przerostu tkanki włóknistej, a w konsekwencji tworzy się tzw. bliznowiec. Leczenie wówczas ma na celu redukcję blizn, wygładzenie skóry i znaczne zmniejszenie widoczności zmian.

Jak działa laseroterapia blizn urządzeniem PicoSure?

Spośród najnowszych rozwiązań technologii laserowej medycyny estetycznej to właśnie laser PicoSure zasługuje na szczególne uznanie. Zastosowana długość fal na poziomie 755/532 nm oraz wyjątkowo krótki czas emisji wiązki (550-750 pikosekund) wywołują intensywne mikrouderzenia w komórki blizny. W efekcie laser pikosekundowy PicoSure do leczenia m.in. blizn potrądzikowych i pooperacyjnych odznacza się:

 • znacznie silniejszym działaniem w stosunku do innych laserów – gęstość impulsu świetlnego jest ok. 20 razy silniejsza;
 • precyzyjnym dotarciem do wybranego miejsca;
 • bezpieczeństwem – omijana jest powierzchowna warstwa skóry, co minimalizuje ryzyko powstawania uszkodzeń. Niezwykle krótki okres trwania impulsu pikosekundowego.

Jakie efekty daje usuwanie i redukcja blizn laserem PicoSure?

Pod wpływem kontrolowanych mikrouszkodzeń wywoływanych przez wiązkę lasera PicoSure komórki blizn ulegają zniszczeniu i są stopniowo usuwane z organizmu przez układ odpornościowy. Ponadto miejsce poddane zabiegowi rozpoczyna naturalny proces odbudowy. Inicjacja wzrostu nowych komórek kolagenowych wzmacnia skórę, a my obserwujemy efekty, takie jak:

 • redukcja lub całkowite usunięcie blizn potrądzikowych;
 • zmniejszenie widoczności i wygładzenie blizn pooperacyjnych;
 • ujędrnienie i zwiększenie elastyczności tkanek – efekt liftingujący;
 • gładka i nawilżona cera;
 • zdrowa, promienna skóra;
 • wyrównanie kolorytu.

Skoncentrowany impuls pikosekundowy powoduje, że zabieg laserem PicoSure odznacza się wysokim bezpieczeństwem i komfortem dla Pacjenta – jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Jednocześnie wysoka siła impulsu umożliwia zastosowanie lasera nie tylko w przypadku zmian potrądzikowych i innych blizn. Klinika Miracki laser PicoSure wykorzystuje również m.in. przy problemach skórnych, takich jak:

 • niechciany tatuaż – PicoSure pozwala na usuwanie nawet kolorowego tatuażu czy makijażu permanentnego;
 • przebarwienia, np. po opalaniu, melasma, plamy starcze;
 • usuwanie i redukcja rozstępów.

Jeśli dokuczają Ci blizny po trądziku, chcesz usunąć znamię lub inny defekt na ciele – umów się na konsultację w Klinice Miracki w Warszawie, gdzie poznasz więcej szczegółów na temat zabiegów wykorzystujących laser PicoSure.

Dodaj komentarz